Vietos bendruomenių stiprinimo projektams SADM šįmet skyrė per 2 mln. eurų

  • Teksto dydis:

Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams šiems metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) skyrė per 2 mln. eurų.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, bendruomenių stiprinimo priemonės patvirtintos dvejiems metams – iki 2025 metų.

„Stiprios bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų tinklas ir veikla – labai svarbūs pilietinės visuomenės elementai. Jų kasdienė veikla ir darbas svariai prisideda prie vietos bendruomenių iniciatyvų skatinimo, ambicingų projektų, socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įtraukties“, – pranešime cituojama socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Šiemet taip pat tęsiamas bandomasis modelis papildomai įtraukiant naujas 17 savivaldybių.

Įgyvendinant jį, bus stiprinami bendruomeninių organizacijų gebėjimai, kompetencijos rengiant ir įgyvendinant projektus. Siekiant visuomenės įsitraukimo į sprendimų priėmimo procesus bus stiprinamas dalyvavimas savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybose.

Taip pat bus galima įtraukti į bendruomenę grįžtančius iš emigracijos ar atvykstančius užsieniečius, ugdyti bendruomenės narių pilietiškumą.

Savivaldybių bendruomeninių ar nevyriausybinių organizacijų taryboms numatomas specialus atrankos komisijų vaidmuo. Tikimasi, kad tai paskatins vietos bendruomenes labiau dalyvauti sprendžiant viešuosius reikalus ir imtis ambicingesnių projektų, naudingų vietos gyventojams.

Už projektams skirtas lėšas, kaip ir kasmet, konkursus laimėjusios organizacijos galės vykdyti socialinę veiklą socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, pavyzdžiui, senjorams, neįgaliesiems, vyresnio amžiaus ar vienišiems žmonėms.

„Taip pat bus galima įtraukti į bendruomenę grįžtančius iš emigracijos ar atvykstančius užsieniečius, ugdyti bendruomenės narių pilietiškumą, populiarinti socialinio verslo plėtrą, organizuoti pagalbą atvykusiems ukrainiečiams“, – rašoma pranešime.

Kaip nurodoma pranešime, bus finansuojami bendruomenės vaikų ir jaunimo laisvalaikio užsiėmimai, pavyzdžiui, stovyklos, renginiai, kitos veiklos, skatinančios asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą. Remiama bendruomenės narių kultūrinė, švietėjiška, sporto ir sveikatinimo veikla, įvairios akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešoms erdvėms ir aplinkos kokybei gerinti.

Konkursuose projektų finansavimui gauti gali dalyvauti bendruomeninės organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės.

Siekiant tolygesnio lėšų paskirstymo miestų ir kaimiškose teritorijose, kad visos savivaldybėse veikiančios bendruomeninės organizacijos turėtų vienodas galimybes pretenduoti į projektų finansavimą, nuo šių metų savivaldybėms leidžiama pačioms pasirinkti projektų finansavimo būdą – ar lėšas skirstyti seniūnijoms, ar to nedaryti ir lėšas skirti visai savivaldybės teritorijai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių