„Paysera“: jau veikia devyni iš 147 savitarnos terminalų – juos įsigijo iš skandalingojo „Foxpay“

  • Teksto dydis:

Prieš daugiau nei mėnesį iš licencijos netekusios ir teisėsaugos tiriamos finansinių technologijų bendrovės „Foxpay“ savitarnos mokėjimo terminalų tinklą „Foxbox“ įsigijusi finansinių technologijų įmonė „Paysera“ jau atnaujino pirmųjų terminalų veiklą. 

„Paysera“ ketvirtadienį pranešė, jog jau veikia devyni iš 147 už neskelbiamą sumą įsigytų savitarnos terminalų, jie veikia aštuoniose Lietuvos gydymo įstaigose, tarp jų Panevėžio rajono savivaldybės poliklinikoje, Šiaulių centro poliklinikoje, Marijampolės ligoninėje.

„Pirmosios ligoninės ir poliklinikos atliko numatytas procedūras, todėl jų pacientai gali naudotis savitarnos terminalais ir atsiskaityti už įvairius mokamus tyrimus ir kitas paslaugas nestovėdami eilėse prie kasų“, – pranešime sakė „Payseros“ terminalų produkto vadovas Remigijus Pranskaitis.

„Payseros“ duomenimis, per pirmąją savaitę nuo terminalų veiklos atnaujinimo pacientai juose atliko daugiau nei 1,6 tūkst. mokėjimų kortelėmis arba grynaisiais už bendrą 55 tūkst. eurų sumą.

Per pirmąją savaitę nuo terminalų veiklos atnaujinimo pacientai juose atliko daugiau nei 1,6 tūkst. mokėjimų kortelėmis arba grynaisiais už bendrą 55 tūkst. eurų sumą.

Bendrovė „Paysera“ terminalus ir jų programinę įrangą iš „Foxpay“ įsigijo 2024 metų pabaigoje, ji ketina atkurti esamų įrenginių veiklą bei įrengti naujus. Taip pat planuojama terminalų verslą plėsti į užsienį – iš pradžių ten, kur veikia „Payseros“ grupės įmonės.

„Payseros“ atstovas Aleksas Rozentalis sausio pradžioje BNS teigė, kad terminalų įsigijimo kaina „nesiekia milijono eurų“, o sandorį bendrovė finansavo iš savo pelno. Įmonės teigimu, terminalai toliau veiks su „Payseros“ prekės ženklu.

Bendrovė tuomet skelbė, kad terminalų paslaugos, įskaitant mokėjimo funkcijas, bus visiškai atnaujintos per du mėnesius, o ši „Payseros“ investicija atsipirks per maždaug dvejus metus. Didžioji dalis, arba 80 proc. terminalų įrengti gydymo įstaigose.

BNS primena, kad Lietuvos bankas lapkritį už šiurkščius pinigų plovimo ir teroristų finansavimo, klientų lėšų apsaugos bei kitų taisyklių pažeidimus panaikino „Foxpay“ licenciją. Po šio sprendimo įstaiga negali teikti jokių finansinių paslaugų.

„Foxpay“ vienintele akcininke lapkritį vėl tapusi bei nuo sausio įmonei laikinai vadovaujanti Ieva Trinkūnaitė anksčiau BNS teigė, jog ruošiamasi stabdyti bendrovės veiklą, tačiau šiuo metu visiškai jos likviduoti negalima, kol teisme nagrinėjamas ginčas tarp „Foxpay“ ir Lietuvos banko (LB) dėl jo sprendimo panaikinti bendrovės licenciją.

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 4 žmonės, o pernai birželį jų buvo beveik 40. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių