- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
UHB grupės valdybos pirmininkas K. Pakalnis teigia, kad technologinės galimybės UHB grupei dabar leidžia būti itin lanksčiai.
-
Tikslas: terminalo statyba yra dalis UHB grupės strategijos tapti viena stambiausių trąšų eksportuotojų ir gamintojų Baltijos šalyse.
-
Pilviškių terminalo plėtra stiprina UHB grupės tarptautines pozicijas
-
Pilviškių terminalo plėtra stiprina UHB grupės tarptautines pozicijas
-
Pilviškių terminalo plėtra stiprina UHB grupės tarptautines pozicijas
-
Pilviškių terminalo plėtra stiprina UHB grupės tarptautines pozicijas
-
Pilviškių terminalo plėtra stiprina UHB grupės tarptautines pozicijas
2024-uosius UHB grupės įmonės baigė stambiu projektu – įgyvendintas antrasis Pilviškių krovos terminalo plėtros etapas. Šis terminalas, dabar tapęs ne tik regioniniu logistikos centru, bet ir svarbia grandimi tarptautinėje tiekimo grandinėje, yra sudėtinė UHB grupės trąšų gamybos, importo ir eksporto komplekso dalis.
Atgaivintos apleistos teritorijos
Vos prieš dvejus metus UHB grupė įsigijo apleistą pramoninę teritoriją, o po metų praplėtė ją, iš valstybės įsigydama žemės sklypų ir vieną gerai žinomą teritoriją, priklausiusią bendrovei „Kelio ženklai“. Dabar šis sklypas sudaro per 8 ha.
Kaip teigia UHB grupės valdybos pirmininkas Kęstutis Pakalnis, per du terminalo statybos etapus buvo įrengtas geležinkelis, naujos autotransporto ir geležinkelio svarstyklės, praėjimo ir pravažiavimo mazgai, renovuotas biuro pastatas. „Dar prieš dvejus metus, įsigiję apleistą pramoninę teritoriją, išsikėlėme ambicingą tikslą – sukurti modernų, didžiausią sausumos terminalą Lietuvoje“, – kalbėjo K. Pakalnis.
Šventė: (iš kairės) UHB SERVICE direktorius Andrius Ivaška, Vilkaviškio meras Algirdas Neiberka, Seimo narys Tadas Prajara, UHB grupės valdybos pirmininkas K. Pakalnis per Pilviškių krovos terminalo II etapo pabaigos šventę. Partnerio nuotr.
UHB grupė skaičiuoja, kad antrojo etapo pabaigoje į Pilviškių terminalo statybas jau investavo 8 mln. eurų. Čia teikiamos nežalingų birių cheminių produktų krovos, fasavimo, sandėliavimo ir logistikos paslaugos.
Įdiegus naujų technologijų ir modernizavus procesus, krova terminale vyksta greitai ir sklandžiai. „Technologinės galimybės mums dabar leidžia būti itin lankstiems, greitai sureaguoti į bet kokį užsakymą ir jį operatyviai vykdyti“, – klabėjo K. Pakalnis.
Terminalo statyba yra dalis UHB grupės strategijos tapti viena stambiausių trąšų eksportuotojų ir gamintojų Baltijos šalyse.
Partnerio nuotr.
Grupės įmonės „UHB Service“ valdomo terminalo galimybės – iki 40 tūkst. t atgabenamų ir išgabenamų krovinių per mėnesį.
Stambus žaidėjas trąšų rinkoje
Terminalo statyba yra dalis UHB grupės strategijos tapti viena stambiausių trąšų eksportuotojų ir gamintojų Baltijos šalyse. UHB grupė valdo trąšų gamyklas Marijampolėje ir Uzbekistane.
Marijampolės NPK gamykla yra viena didžiausių kompleksinių trąšų gamybos įmonių Baltijos šalyse, per metus galinti pagaminti iki 120 tūkst. t skirtingų formulių kompleksinių trąšų. Įmonės pasididžiavimas – TERRAMILE ženklo NPK trąšos, sukurtos bendradarbiaujant su mokslininkais. TERRAMILE NPK trąšų granulės papildomos pasirinktinais komponentais: huminėmis rūgštimis arba mikrobiologiniais produktais. Dėl to užtikrinamas maksimalus trąšų efektyvumas, redukuojamas neigiamas poveikis dirvai ir gruntiniams vandenims – tai bene opiausios problemos naudojant įprastines NPK trąšas. TERRAMILE yra vienintelės tokio tipo trąšos, gaminamos Lietuvoje.
TERRAMILE ženklo NPK trąšos sukurtos Lietuvoje, bendradarbiaujant su mokslininkais. Partnerio nuotr.
Gamybos pajėgumus ir pozicijas pasaulio trąšų rinkoje dar labiau sustiprino pernai įsigyta gamykla trečiame pagal dydį Uzbekistano mieste – Samarkande. „UHB grupės įmonės jau ne vienus metus sėkmingai dirba Uzbekistane. Mūsų žinomumas atkreipė gamyklos valdytojų dėmesį ir paskatino pateikti pasiūlymą ją įsigyti. Mums šis pasiūlymas taip pat buvo patrauklus, nes ieškojome naujų galimybių patenkinti nuolat augančią NPK trąšų paklausą“, – pasakojo UHB grupės vadovas.
Uzbekistane UHB grupės valdoma gamykla pagamina iki 240 tūkst. t trąšų per metus. „Samarkand NPK“ leido ne tik padidinti trąšų gamybos apimtį, bet ir išplėtė produktų asortimentą.
UHB grupė valdo trąšų gamyklas Marijampolėje ir Uzbekistane. Partnerio nuotr.
Artimiausioje ateityje UHB grupė numačiusi ir tolesnę plėtrą trąšų gamybos srityje.
Užtikrina skaidrų eksportą
UHB grupė, be gamybos, užsiima ir kitų gamintojų trąšų eksportu. Didelė dalis trąšų atkeliauja iš Uzbekistano, kur yra kelios didelės trąšų gamyklos, tiekiančios trąšas Europai. 2024 m. pradžioje Uzbekistano valstybinė įmonė „Uzkimyoimpeks“ kartu su UHB grupe įsteigė „Trading House Uzkimyoimpeks-Lithuania“ – bendrus prekybos namus, skirtus skaidriam trąšų eksportui užtikrinti.
„Iki šiol ES rinką pasiekdavo sankcionuotos prekės su suklastotais Uzbekistano kilmės dokumentais. Ši problema išryškino būtinybę užtikrinti trąšų kilmės skaidrumą. Dabar trąšos, gaminamos Uzbekistano gamyklose, į Europą keliauja per prekybos namus“, – pažymėjo K. Pakalnis.
Andrius Ivaška – UHB Service direktorius, Vilkaviškio meras – Algirdas Neiberka, Kęstutis Pakalnis – UHB Grupės valdybos pirmininkas. Partnerio nuotr.
Prekybos namai leidžia centralizuotai valdyti eksportą ir užtikrinti, kad į ES rinką patektų tik aukštos kokybės ir patikimos kilmės trąšos, tokios kaip karbamidas, amonio nitratas ar kalio chloridas.
„Prekybos namai – ne tik skaidrumo užtikrinimas. Jie padeda padidinti eksportuojamų trąšų kiekį ir sustiprina Uzbekistano, kaip patikimo tiekėjo, reputaciją. Mes matome šį projektą kaip strateginį žingsnį augant tiek mūsų grupės, tiek Uzbekistano ekonomikai“, – sakė K. Pakalnis.
UHB grupė, be logistikos ir chemijos pramonės įmonių, valdo žemės ūkio ir maisto pramonės bendroves. Iš viso grupėje dirba apie 300 darbuotojų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Wizz Air“ atnaujina skrydžius iš Vilniaus: ši kryptis buvo nesaugi
Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ atnaujina pernai spalį sustabdytus skrydžius iš Vilniaus į Tel Avivą. ...
-
Lietuvos bankas atskleidė e. pinigų ir mokėjimo įstaigų pajamas
Elektroninių pinigų (EPĮ) ir mokėjimo (MĮ) įstaigų veiklos pajamos 2024 metų trečiąjį ketvirtį, palyginti su 2023 metų trečiuoju ketvirčiu, padidėjo 22 proc. iki 431,4 mln. eurų, jų mokėjimo operacijų suma išaugo 37 proc. iki 141 mlr...
-
Ministerija nutarė neberemti garsaus fondo: veikla kelia įtarimų
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ketvirtadienį pranešė stabdanti finansavimą „Sidabrinei linijai“, teikiančiai emocinę ir psichologinę pagalbą vyresnio amžiaus žmonėms. ...
-
Šarūnas Matijošaitis bylinėjasi su buvusiu „Deals on Wheels“ vadovu dėl pažeistos garbės5
Vienos didžiausių Lietuvos maisto gamintojų „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis ir jo valdoma automobilių prekybos bendrovė „Autovici“ teisme skundžia buvusio automobilių prekybos bendrovės „De...
-
Teismas atvertė atidėtą Trinkūnaitės ir Vyriausybės bylą1
Regionų administracinis pradėjo nagrinėti finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės skundą dėl vyriausybinės komisijos sprendimo pripažinti ją neatitinkančią nacionalinės svarbos objektų apsaugos įsta...
-
Skvernelis mano, kad teisėsauga turėtų susidomėti „Teltonikos“ įkūrėjo istorija2
„Teltonikos“ įkūrėjui Arvydui Paukščiui detaliau papasakojus apie galimus buvusios Vyriausybės ir politikų bandymus kenkti jo įmonių grupei, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad situacija turėtų pasidomėti kompetentingos...
-
„JTI Baltic“ diegia naujus darbuotojų gerovės standartus
Daugiau nei dešimtmetį viena geriausių darbdavių Lietuvoje tabako bendrovė „JTI Baltic“ (Japan Tobacco International) ir toliau kuria naujus darbuotojų gerovės standartus, siūlydama ne tik konkurencingą atlyginimą, bet ir inovatyv...
-
„Teltonikos“ savininkas: šešėliniai patarėjai man sakė, kad Gabrielius jų klauso8
„Teltonikos“ savininkas Arvydas Paukštys sako, jog konservatorių darbo metais pamatęs, kad prie valstybės reikalų grįžo jokių postų neužimantys, skandalingai pagarsėję „valstybininkai“ su Albinu Januška prie&sca...
-
Poderskio sprendimai kelia klausimų STT: prisipažino klydęs, bet kai ką nutylėjo3
Aplinkos ministras Povilas Poderskis teigia, kad sprendimą atšaukti naujai suformuotą Statybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) valdybą priėmė planuodamas pokyčius įmonės viduje. Politiko teigimu, įgyvendinus įmonės pertvarką, ši...
-
Seimo vicepirmininkas apie „Teltonikos“ kliūtis: dabar mums reikia sugrįžti į normalų bendravimą
Milijardiniam „Teltonikos“ Taivano puslaidininkių projektui susiduriant su biurokratinėmis kliūtimis, socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Juozas Olekas sako, jog situaciją padėtų išspręsti sugrįžimas prie europietiškos be...