„Paupio turgaus“ sieną papuošė J. Tarabildos piešinys: menas turi kelti klausimų

  • Teksto dydis:

Jau netrukus lankytojams duris atversiantis „Paupio turgus“ ruošiasi startui – naujai įsikursiančioje maisto, restoranų ir susitikimų erdvėje kvepia dažais, čia vos prieš porą dienų menininkas Jurgis Tarabilda užbaigė didžiulį, pagrindinę naujo turgaus sieną puošiantį piešinį. 

„Papuošus sieną meniniu piešiniu ji atgijo naujai, turgaus erdvė tapo gyvesnė, patrauklesnė – tikiuosi, ją įvertins ir būsimi turgaus lankytojai“, – sako „Darnu Group“ iniciatyva surengto projekto autorius, kūrybiškai erdvę išpildęs menininkas J. Tarabilda.

Meno projektams dėmesio skiriama vis daugiau

Šis menininko projektas – nebe pirmas bendradarbiavimas su nekilnojamo turto vystymo bendrove „Darnu Group“. Prieš kelerius metus jis nutapė Vilniaus senamiestyje esančio viešbučio „Artagonistas“ pagrindinę sieną.

Jurgis Tarabilda, bendrovės „Integrity PR“ nuotr.

Kūrybiškai išpildytas, nenuobodžias erdves įvertina ir visuomenė – jos tampa traukos centru.

„Labai džiaugiuosi šiuo bendradarbiavimu, smagu, kad verslas inicijuoja panašius projektus – nors menininkams sudaromos labai geros sąlygos kūrybiškai prisidėti prie visuomenei svarbių pastatų, to Lietuvoje labai trūksta. Kūrybiškai išpildytas, nenuobodžias erdves įvertina ir visuomenė – jos tampa traukos centru“, – tikina J. Tarabilda.

Jam pritaria ir „Darnu Group“ korporatyvinių reikalų ir rinkodaros direktorė Akvilė Liaudanskienė. Pasak jos, svarbiausia „Paupio turgui“ kuriamo piešinio idėja buvo suteikti erdvei daugiau jaukumo ir intrigos – netrukus atsidarysiantis turgus turėtų tarpti vilniečių ir miesto svečių pamėgta restoranų, apsipirkimo ir susitikimų vieta. „Meno erdvių atsiradimui skiriame išskirtinį dėmesį, įvairūs meno projektai visuomet buvo svarbus mūsų projektus papildantis ir papuošiantis elementas, jie kuria didelę pridėtinę vertę tiek miestui, tiek atskiriems objektams“, – sako A. Liaudanskienė.

Bendrovės „Integrity PR“ nuotr.

Rankos – bendruomenės atspindys

Minčių, kaip apipavidalinti „Paupio turgaus“ sieną, buvo visokių – nuo visiškų abstrakcijų, kuriose buvo naudotos spalvinės dėmės ir linijos, iki labai konkrečių, realistinių piešinių.

„Piešinys matomas kiekviename aukšte – kiekviename aukšte nutapiau po ranką, tačiau į ką tos rankos rodo – kiekvienas mato savaip. Norėjau perteikti žinutę, kad turgus – tai pirmiausia bendruomenė“, – apie kūrinio idėją pasakoja menininkas.

Kūrybiniame procese menininkui padėjo ir jo žmona, meno projektų koordinatorė Gabija Tarabilda. Jau ne vieną projektą drauge įgyvendinusi pora ir dabar tam tikruose etapuose prie piešinio dirbo dviese.

„Kai piešinio formatas didelis, keturios akys ypač reikalingos: būdamas arti sienos nematyčiau bendro vaizdo, todėl skambindavomės, kalbėdavomės – stebėdama iš toliau žmona sakydavo, į kurią pusę reikia pasisukti, kuria kryptimi piešti“, – pasakojo J. Tarabilda.

Bendrovės „Integrity PR“ nuotr.

Svarbu palikti vietos diskusijai

Suvaldyti didelės apimties darbus visuomet yra tam tikras iššūkis, tokie piešiniai reikalauja atidumo, aiškaus erdvinio vaizdo suvokimo, patirties. Tačiau menininkas tikina – taip dirbti įdomu, nors sienų piešinių jis įprastai imasi retai, pasirenka tik jam pačiam asmeniškai patrauklius projektus.

„Dažniausiai mano kūryba abstrakti, neturi konkrečios iliustratyvios idėjos, mėgstu vizualius sprendimus, noriu, kad žiūrovas pats interpretuotų piešinį, suprastų jį savaip“, – kalba J. Tarabilda.

Lankytojams „Paupio turgus“ duris atverti žada dar šį pavasarį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių