Aplinkosaugininkai: brakonieriams ramaus gyvenimo nebus

Žvejus itin masinantys į nerštavietes traukiantys lašišų būriai pasiekė Kauną. Aplinkosaugininkai meta dideles pajėgas prie upių. Prasideda akcija "Lašiša 2010".

Pamario aplinkosaugininkai akcijos pradžią paskelbė nuo rugsėjo. Oficialus kasmetės akcijos startas Kaune – spalio 1 d., tačiau Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) inspektoriai surengė kelis reidus, nes lašišinės žuvys jau plaukia pro Kauną. Pirmieji su lašiša į inspektorių rankas įkliuvo du Daugėliškių gyventojai, kurie tarp Vilkijos ir Seredžiaus neteisėtai tinklais buvo pagavę tris lašišas ir penkis karšius.

Jiems gresia bauda iki 700 litų. Maža to, už vieną neleistinu būdu pagautą lašišinę žuvį reikia sumokėti 200 litų.

"Parduotuvėje galima pigiau nusipirkti", – pastebėjo Kauno RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alvydas Glinskis.

Lašišinių žuvų žvejyba yra licencijuojama. Licencijos kaina parai – 10, mėnesiui – 50 litų. Su viena RAAD išduodama licencija galima pagauti vos vieną žuvį. Inspektoriai turi duomenų, kad neretai žvejai rizikuoja ir su viena licencija sugauna daugiau žuvų. Žinoma, didžiausią žalą daro tie, kurie licencijų nesivargina įsigyti ir lašišas gaudo draudžiamais įrankiais: tinklais, povandeninės žūklės šautuvais, kabliavimo įrankiais. Brakonieriai dažniausiai išlenda naktį. Jų tykojama prie povandeninių duobių ir užutėkių, kur susitelkusios žuvys būna gaudomos tam pritaikytais kabliais.

Nuo spalio Kauno RAAD į kovą su neleistina lašišinių žuvų žvejyba mes kelias dešimtis aplinkosaugininkų. A.Glinskis pažymėjo, kad per tradicinę akciją pažeidėjų sučiumpama nelabai daug, nes apie akciją žinantys brakonieriai vengia rizikuoti. Didžiausios aplinkosaugininkų pajėgos metamos prie Nemuno, tačiau tai nereiškia, kad pažeidėjai galės ramiai jaustis prie kitų vandens telkinių.

"Pernai per akciją sulaikėme brakonierius su tinklais Kauno mariose. Jie buvo labai nustebę, nes manė, kad dirbsime tik prie Nemuno", – pasakojo A.Glinskis.

RAAD inspektoriai pastebi, kad nepaisant didelių baudų ir kompensacijų už gamtai padarytą žalą, brakonierių daugėja. Neteisėtai žvejybai pasiryžtančių žmonių skaičius tiesiogiai priklauso nuo pragyvenimo lygio, nedarbo. Per praėjusius metus šiurkščių mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimų skaičius išaugo kone ketvirtadaliu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

x

x portretas
vilniuje lazdynuose prie metalinio tilyo kruva zveju ir visiems dzin...

otkatų sistema veikia

otkatų sistema veikia portretas
kada bus pradėti gaudyti brakonieriai su verslo leidimais taip vadinami verslininkai, kurie su tinklais žaloja gamtą. Gal korumpuotiems aplinkosaugininkams jau užteks dalinti leidimus tokiai veiklai?

skaitytojas

skaitytojas portretas
ka ten jie gaudys,viena karta mane nubaude prie nevezio,kad bileta namuose palikau,tai isikviete pas save i kabineta rotuses aiksteje,man besedint kolidoriuje uzeina jo draugelis ir sako kiek ir kur atvezti tai ar cia inspektoriai......
VISI KOMENTARAI 9

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių