Tarnyba: regėjimo negalią turinti moteris Registrų centre patyrė diskriminaciją

  • Teksto dydis:

Vilniaus Registrų centro klientų aptarnavimo padalinyje apsilankiusi regėjimo negalią turinti moteris, neturėjusi galimybių švieslentėje sekti savo eilės numerio, patyrė netiesioginę diskriminaciją.

Kaip pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, skundą pateikusi sostinės gyventoja nurodė, kad klientų aptarnavimo salėje esančios švieslentės, rodančios kliento eilės numerį, iškeltos labai aukštai, matymas neryškus. Pareiškėja turėjo telefonu nuolat fotografuoti besikeičiantį eilės numerį

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) specialistams atlikus tyrimą dėl Registrų centro paslaugų prieinamumo, nustatyta, kad esama eilių valdymo sistema nėra pritaikyta asmenims su regos negalia – švieslentės visai neprieinamos neregiams ir sunkiai prieinamos silpnaregiams.

Anot specialistų, minimame padalinyje veikia asmenų su regos negalia pasitikimo, palydėjimo ir pagalbos apsilankymo metu sistema. Visgi svarbu paminėti, kad darbuotojai ne visada gali atpažinti kliento negalią, ypač, kai ji nėra matoma. Tokiais atvejais klientai patys turi kreiptis į darbuotojus, ieškoti pagalbos.

„Šiuo atveju, nei galimybė prašyti darbuotojų pagalbos, nei švieslentės fotografavimas telefonu, nėra laikytinas tinkamu asmens su negalia teisės gyventi visuomenėje oriai ir savarankiškai įgyvendinimu. Tai laikome netiesiogine diskriminacija“, – teigė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos teisininkė Irena Stankevičė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nurodė, kad institucijai būtina atkreipti dėmesį į paslaugų pritaikymą ir neregiams, ir silpnaregiams, ieškant technologinių sprendimų, kurie pagerintų paslaugų prieinamumą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Juozas

Juozas portretas
Geriausia būtų tą tarnybą visai išformuoti, o jai skiriamas lėšas skirti gynybai. Nes visa jos veikla- kelti sumaištį visuomenėje, ieškoti būtų nebūtų diskriminacijų ir pažeidimų- o gal per jas pavyks ir Stambulo konvenciją ar partnerystes prastumti. Reikia vieną kartą suprasti- žmogus su negalia niekada negalės gyventi visiškai taip, lyg neturėtų negalios. Reikia su tuo susitaikyti ir nereikalauti nebūtų dalykų, šiek tiek riboti savo norus ir reikalavimus. Pritaikyti daug ką galima neįgaliesiems, bet ar tikrai to visko reikia? Juk viskas kainuoja, ir tam skiriamus pinigus gal galima prasmingiau panaudoti, kad ir tų pačių neįgaliųjų labaui.

Anekduotas nr 2

Anekduotas nr 2 portretas
Didziaugiai diskriminuojami, kodel duru aukstis tik 2 metrai, juk jei esi 2.10metro galva nepralenda.

Ar

Ar portretas
ne per daug viską sutirštiname,vieniems nuo kelio visus akmenukus nurinkti,o kitiems sukūrti neįveikiamas kliūtis.Seniems žmonėms banko kortelės,bankininkystė nebeįveikiama kliūtis,o pas gydytojus be E sistemos neužsiregistruosi,tačiau valdžia to negirdi.Šis atvejis netgi keistas ar neregintis žmogus gali vairuoti,juk su mobiliu telefonu nepasišviesi prieš kliūtį.Yra darbų,kuriuos ne visi gali atlikti,tai gal pirmiau daryti,kad visi galėtų nors išgyventi.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių