Verslo planas: į mokyklas – pasipinigauti

Kaip parduoti dar daugiau stalo žaidimų vaikams? Ogi tereikia sukurti „edukacinės pamokos“ planą ir pasiūlyti ją mokykloms. O tada mokytojai verslininkų prašys atvykti patys ir už įdomią pamoką padės surinkti pinigus.

Verslo planas

Kaip padaryti taip, kad verslininkus, pardavinėjančius stalo žaidimus, mokyklos kviestųsi pačios? Juk taip ir prekę pareklamuosi, ir užsidirbsi – žaidimais susivilioję mokinukai tada patys trauks į artimiausią nurodytą parduotuvę.

Norite tokios sėkmės? Tereikia sugalvoti pamoką „Senoviniai stalo žaidimai“ ir mokyklos į pilnutėles klases jus kviesis pačios.

Planą lankyti mokyklas ir siūlyti mokiniams pažaisti sukūrė sostinėje įsikūrusi stalo žaidimais prekiaujanti bendrovė „Rikio pramogos“. Kad akivaizdi reklama nebūtų tokia akivaizdi, bendrovei reikėjo sukurti tikrų tikriausią pasaką – mokiniai ne šiaip sau žais, jie dar ir mokysis.

„Pasikvieskite viduramžių stalo žaidimų žinovus ir jūsų pamoka tikrai neprailgs, nes joje vaikai mokydamiesi žais, o žaisdami mokysis ne tik istorijos, bet ir daugelio kitų jiems svarbių dalykų“, – rašoma bendrovės pristatomos mokamos pamokos gairėse.

Per tokią pamoką, kuri vienam moksleiviui kainuoja 4–5 litus, pasak bendrovės, moksleivius supažindinama ne tik su stalo žaidimais. Tai ir priemonė „suburti klasės kolektyvą tarpusavio bendravimą skatinančiai veiklai“.

Mokytoja – lyg tarpininkė

„Grįžęs iš mokyklos vaikas pasakė, kad mokytoja liepė sunešti pinigus, o už ką, koks bus pamokos turinys, taip ir nepasakė. Niekas neklausė“, – „Vilniaus dienai“ pasakojo Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos auklėtinio mama Agnė (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinoma).

Paaiškėjo, kad penkių litų prireikė minėtai „edukacinei pamokai“, kur vietoj vienos įprastos pamokos bendrovės „Rikio pramogos“ atstovai pradinukams demonstravo stalo žaidimus.

Grįžęs iš mokyklos jos sūnus papasakojo, kad per pamoką, be kita ko, buvo kviečiama užsukti į čia pat, miesto centre, esančią parduotuvę ir nusipirkti žaidimų. Agnės teigimu, klasės auklėtoja, pinigų laiku neatnešusiems vaikams už juos pasisiūlė sumokėti pati – o vėliau jai šiuos pinigus turėtų grąžinti tėveliai.

„Tai buvo akivaizdi žaidimų reklama. Apie kokią čia edukaciją galima kalbėti? Nesuprantu, kam to reikia. O tėvai, pabrėžiu, buvo įpareigoti susimokėti“, – piktinosi pradinuko mama Agnė.

Mokykla: „Reklamos nebuvo“

Vytės Nemunėlio pradinės mokyklos atstovai šioje istorijoje, pasirodo, nemato nieko bloga – į mokyklą stalo žaidimais prekiaujančios bendrovės atstovus jie pasikvietė patys. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Daiva Gembickienė „Vilniaus dienai“ dėstė, kad mokykla rengė specialų projektą – tarp daugybės kitų renginių nuspręsta pasikviesti minėtos bendrovės atstovus, – jie ir organizavo specialią pamoką apie stalo žaidimus. Apie tai, pasak D.Gembickienės, mokykla sužinojo iš interneto.

„Kiekvieno mokinio šeima gavo lankstinuką su programa. Mokytojos organizavo, pasitarė su tėvais ir buvo priimtas sprendimas. Prievartos jokios nebuvo. Mokiniai stalo žaidimų pamokoje dalyvavo tik iš tų klasių, kur mokinių tėvai sutiko: dalyvavo penkios klasės, šešios – ne“, – dienraščiui aiškino D.Gembickienė.

Pedagogė dievagojosi „pamokoje“ neįžvelgusi nė ženklo reklamos – esą vaikai tuo tik džiaugėsi: „Tai buvo atrakcija, pramoga vaikams.“

Kviestųsi darsyk

Iš tiesų, ar galėjo kitaip į tokią pamoką reaguoti trečiokai ar ketvirtokai? Mokyklos atstovė netgi aiškino, kad už sumokėtus 5 litus mokiniai kaip prizą gavo po kažkokį „kauliuką“ – tad esą pinigai nebuvo išmesti veltui.

„Ši veikla buvo organizuota ir įtraukta į ugdymo procesą. Jei galėtume, ją vestume ir dar kartą“, – kalbėjo D.Gembickienė.

Kad klasės auklėtoja pati būtų mokėjusi už vaiką, ji tvirtino negirdėjusi: „Galbūt dauguma iš klasės vaikų ėjo, tai ir tas vaikas norėjo.“

Ji užsiminė, kad mokykla bendrovės atstovams, surengusiems „įspūdingą stalo žaidimų pristatymą“, dar ir pati atseikėjo lėšų, tačiau sumos neįvardijo.

Tokias „edukacines pamokas“, kaip skelbiasi pati bendrovė, ji jau vedė ir Vilniaus Šolom Aleichemo vidurinėje, Panevėžio Juozo Zikaro vidurinėje, Kauno Panemunės pradinėje, Vilniaus Antakalnio vidurinėje, Vilniaus privačioje gimnazijoje.

Su bendrovės „Rikio pramogos“ vadovais „Vilniaus dienai“ susisiekti nepavyko. Dienraštis buvo informuotas, kad bendrovės vadovybė šiuo metu atostogauja.


Komentarai


Džeraldas Dagys


Vilniaus savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas

Tokių edukacinių programų, už kurias būtų imamas mokestis, neturėtų būti mokyklose. Įspėjome direktorę, kad tokia praktika nesikartotų, nes tai nepriimtina. Apie visus mokamų užsiėmimų per pamokas atvejus kviečiame pranešti savivaldybės Švietimo departamentui, kad inicijuotų patikrinimą.


Nomeda Baranauskienė


Švietimo ir mokslo ministerijos atstovė

Leidimą mokykloje surengti edukacinį ar kultūrinį renginį priima švietimo įstaigos vadovas. Tokį sprendimą taip pat gali svarstyti bei tvirtinti mokyklos taryba, į kurią įeina ir tėvų atstovai. Tokie renginiai gali vykti ir po pamokų, ir per pamokas, jei tai tiesiogiai susiję su ugdymo turiniu, jei vykdomi tam tikri projektai.

Šie renginiai gali būti mokami, jei dalyviai sutinka mokėti. Tačiau apie sprendimą surengi tokį renginį tėvai turi būti informuoti iš anksto ir dalyvavimas jame neprivalomas.


Šiame straipsnyje: verslasmokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių