Vilniaus policija atlieka daugiau nei 100 ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimo

Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio atliekama daugiau nei 100 ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimo.

Kaip informavo sostinės policija, atliekant minėtus tyrimus, šiuo metu yra nustatyti 8 įtariamieji asmenys, iš jų 3 nusikalstamų veikų padarymo metu buvo nepilnamečiai. 6-iems įtariamiesiems yra paskirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, kitiems 2 – švelnesnės kardomosios priemonės.

„Sulaikant įtariamuosius, sostinės kriminalistams pagelbėjo Klaipėdos apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai“, – teigiama Vilniaus AVPK pranešime.

Policijos duomenimis, nuo praėjusių metų rudens Vilniaus apskrityje  itin suaktyvėjo telefoniniai sukčiai, dažniausia besitaikantys į pažeidžiamiausias žmonių grupes, tokias kaip senjorai.

Didžiausia sukčių išviliota pinigų suma siekia 34 900 eurų.

Kaip teigia Vilniaus AVPK, vienas iš dažniausių telefoninių sukčiavimo metodų yra žinomas kaip „skubus pagalbos prašymas“.

„Skambina nepažįstamas žmogus ir teigia, kad artimas giminaitis (pvz., sūnus, dukra, anūkas, giminaitis ir pan.) pateko į eismo įvykį. Jie dažnai pasakoja, kad žmogus yra sužeistas arba sulaikytas policijos, ir prašo pinigų, kad būtų sumokėta už gydymą ar išvengta teisinių pasekmių.

Tokie skambučiai dažnai būna emociniai ir skubūs, siekiant sukelti baimę ir spaudimą aukai. Kad būtų įtikinamiau, sukčiai į „pagalbą“ dažnai pasitelkia ir kitus asmenis – tariamus advokatus ar medikus, su kuriais pabendravus, sumažėja tikimybė patikrinti informaciją“, – nurodoma Vilniaus APVK pranešime.

Policija pataria, sulaukus „skubaus pagalbos prašymo“ skambučio reikalaujat pinigų, neskubėti atlikti jokių veiksmų.

„Sukčiai gali bandyti manipuliuoti jūsų emocijomis, kad įtikintų, jog jūsų artimas žmogus yra sužeistas, sulaikytas ar kad jam nedelsiant reikia pagalbos. Neleiskite, kad tokie teiginiai jus sujaudintų ar klaidintų. Paskambinkite tam neva nukentėjusiam žmogui ar kitiems šeimos nariams, kad sužinotumėte tikrąją situaciją“, – pataria pareigūnai.

ELTA primena, kad praėjusių metų lapkritį tuometinė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pranešė, jog atsižvelgiant į augantį sukčiavimų skaičių šalyje, policije ketinama įsteigti specialų nuo sukčių nukentėjusiems žmonėms pagalbos centrą.

Planuojama, kad šiame centre visą parą dirbtų pareigūnai, kurie galėtų stabdyti žmonių pinigus pasisavinusių sukčių bankines operacijas, blokuotų apgautų asmenų sąskaitas, blokuotų kenkėjiškų internet svetainių veiklą.

Policijos duomenimis, iš finansų rinkos dalyvių per 2023 metus buvo išviliota apie 12,3 mln. eurų, tai kone 4 proc. daugiau nei ankstesniais metais.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių