Nuo pirmadienio Prancūzijoje metro, traukiniuose ir lėktuvuose nebereikalingos veido kaukės – Prancūzijos valdžia panaikino vieną iš paskutiniųjų likusių sveikatos apsaugos priemonių, įvestų nuo pandemijos pradžios 2020 metais.
Apie tai, ar kaukės padės suvaldyti koronaviruso delta atmainos plitimą ir ar gyventojai išmoko teisingai jas dėvėti, „Info dienoje“ kalbėjo LSMU Kauno ligoninės Infekcijų kontrolės skyriaus vadovė Rita Butylkina.
„Jei reikės susimokėti baudą, kaip to renginio svečiui, taip ir padarysiu“, – paklausta apie mokinių koncertą karantino metu, sureagavo Kauno Suzukio pradinės mokyklos direktorė.
Viešajame transporte pagal naujausius ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimus numatyti tam tikri pakeitimai. Ir toliau privaloma dėvėti kaukes, kad jos dengtų nosį ir burną. Taip pat būtina dezinfekuoti rankas, o dezinfekcinio skysčio keleiviai ras kiekviename autobuse ir troleibuse. Kaip rekomendacija išlieka atstumų laikymasis – keleiviai kviečiami užimti sėdimas ir stovimas vietas, laikantis ne mažesnio nei 1 metro atstumo.
Padalyti 25 mln. pinigų, kad 52 mūsų auksarankių įmonės imtų siūti karantinines kaukes ir varytų kaukolinį rankoms dezinfekuoti. Už tokius pinigus buvo galima keletu tūkstančių sutrumpinti vargingiausių piliečių, laukiančių nesulaukiančių socialinių būstų, eiles.
Didžiojoje Britanijoje vairuotoju dirbęs lietuvis D. K. įpusėjus karantinui buvo atleistas iš darbo be jokio išankstinio perspėjimo. Teigiama, kad darbo tautietis neteko tik dėl to, kad vairuodamas sunkvežimį jis atsisakė dėvėti apsauginę veido kaukę.
Pandemijos pradžioje, kai trūko apsauginių kaukių, daug žmonių ėmė jas savarankiškai siūti ir naudoja iki šiol. Tačiau vaistininkai įspėja, kad neturinčios sertifikato kaukės yra mažai efektyvios, o kai kuriose šalyse jas dėvėti draudžiama.
Klaipėdos rajono policija neįveikia išgerti mėgstančio veikėjo – vyriškis į parduotuves žingsniuoja be kaukės, o paprašytas ją užsidėti, išsitraukia lyties organą.