Seimui nuo 2020 metų sausio penkiais procentiniais punktais iki 20 proc. padidinus bankų ir kredito unijų pelno mokestį, į biudžetą šiemet papildomai įplauks apie keliolika milijonų eurų, sako finansų ministras.
Bankų pelno apmokestinimas buvo laikomas kompromisiniu variantu, už kurį Seimas galėtų balsuoti, sako Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime narys Zbignevas Jedinskis, pernai inicijavęs finansinės naštos bankams didinimą.
Europos Centrinis Bankas (ECB), įvertinęs Lietuvos Seimo jau priimtą sprendimą nuo kitų metų labiau apmokestinti bankų ir kredito unijų pelną, rekomenduoja atlikti išsamų šio mokesčio poveikio vertinimą.
Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius sako, kad asociacija kreipsis į prezidentą Gitaną Nausėdą prašydama vetuoti antradienį priimtą didesnį pelno mokesčio tarifą bankams.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas (BFK) penktadienį nepritarė Seimo teisininkų išvadai, kritikuojančiai valdančiųjų planą nuo sausio papildomai apmokestinti bankų pelną.
Seime skinasi kelią valdančiųjų siekis papildomai apmokestinti bankų pelno dalį, viršijančią 2 mln. eurų. Ir pataisų iniciatoriai, ir opozicija sako, kad bankai turi rezervų tokį mokestį susimokėti.
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad didesnis bankų pelno mokestis galėtų būtų įvestas nedelsiant, tačiau galimiems automobilių ar stambios prekybos mokesčiams reikalingas ilgesnis pereinamasis laikotarpis.