Antradienį sunkvežimių vairuotojai, mėginantys išvažiuoti iš Lenkijos į Ukrainą per Hrebenę, susidurs su sunkumais, pranešė rytų Lenkijos Tomašovo Lubelskio policijos nuovados atstovė Monika Ryczek.
Lenkijos ūkininkai penktadienį protestavo prieš Europos Sąjungos aplinkosaugos taisykles, kurios, jų teigimu, kenkia ekonomikai, ir paragino surengti referendumą šiuo klausimu.
Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų ir ūkininkų atstovai sutarė ieškoti bendrų sprendimų dėl rusiškų grūdų importo į Europos Sąjungą (ES) ar jų gabenimo per ES teritoriją draudimo.
Nepaisant gerokai sumažėjusio Ukrainos grūdų gabenimo per Lenkiją, šios šalies valdžios ir žemdirbių atstovai nežada, kad protestai šalyje greitai baigsis. Vis dėlto abi pusės bando ieškoti būdų, kaip išspręsti problemą, o vienas jų – gabenti per Klaipėdos uostą.
Pastarąją savaitę lenkų ūkininkų rengti protestai pro Lenkiją keliaujantiems Lietuvos vežėjams didesnių nuostolių neišprovokavo, sako Nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos „Linava“ generalinis sekretorius Vytautas Milėnas.
Lenkijos ūkininkams planuojant naują masinių protestų bangą, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas teigia, kad jie neturės poveikio ir nesukels nepatogumų Lietuvos piliečiams. Taip pat jis paminėjo, kad šie protestai gali būti ir Lietuvai naudingi, nes paskatina Europos Komisiją imtis rusiškų grūdų importo į Europą apribojimų.
Lenkijos žemdirbiams trečiadienį pradėjus savaitę truksiančius masinius protestus visoje šalyje, taip pat netoli sienos su Lietuva, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) teigia, kad nesklandumų pasienyje kol kas išvengta.
Lenkijos žemdirbiams trečiadienį pradedant savaitę truksiančius masinius protestus visoje šalyje, akcija vyks ir maždaug už 8 kilometrų nuo sienos su Lietuva.
Visoje Lenkijoje nuo trečiadienio vyksiant masiniams žemdirbių protestams, apie 8 kilometrus nuo Lietuvos sienos vėl planuojama savaitės trukmės akcija – jos metu gali būti sutrikdytas ir apsunkintas eismas A5 greitkelyje, antradienį pranešė Lietuvos policija.