Klaipėdoje, kaip ir Vilniuje, ypač jo centre, jau akivaizdžiai pastebimi rusiškai, o kartais ir kitomis kalbomis kalbantys kitų šalių piliečiai – vietiniai darbininkai.
Lietuvoje veikia keliasdešimt įmonių, kurių darbuotojai už atlyginimą išgali nusipirkti vos du duonos kepalus per mėnesį. Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su „Creditreform“ vadovu Sauliumi Žilinsku.
„Swedbank“ atlikta gyventojų apklausa rodo, kad 18–29 m. amžiaus grupės asmenys dažnai jaučia finansinį nerimą, mano, kad neuždirba pakankamai, jog patenkintų savo poreikius. Be to, dauguma abejoja savo darbo perspektyvomis ir finansinės padėties pagerėjimu artimuoju metu.
Teisėsaugos institucijoms susiduriant su darbuotojų stygiumi, nulemtu mažų atlyginimų, teisėjai įspėja, kad ims kauptis ir vėluos bylos, dėl ko gali tekti jas nutraukti suėjus senačiai.
Prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos susirinkusi nedidelė grupė aukštųjų mokyklų dėstytojų pirmadienį reikalavo atlyginimus pakelti bent 30 procentų.
Dabartiniams valdantiesiems neplanuojant 2021 metais didinti Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) finansavimo, tarnybos laikinoji vadovė sako, jog dėl mažų atlyginimų ir kitąmet negalės pritraukti gerų specialistų bei išlaikyti dabartinių.
Ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga (UGPS) kreipėsi į šalies prezidentą Gitaną Nausėdą prašydama vetuoti 2020 m. valstybės biudžetą. Anot ugniagesių, pinigai, skirti jų darbo užmokesčiui kitais metais, reiškia vieną – šie pareigūnai bus palikti gyventi ties skurdo riba.
Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjunga (UGPS) piktinasi Vyriausybės skleidžiamomis manipuliacijomis apie tai, kaip kitais metais neva smarkiai didėsiantį ugniagesių darbo užmokestį.