Nuo metų pradžios į Narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašą buvo įtrauktos pagrindinės Lietuvoje augančių paprastųjų musmirių psichoaktyviosios medžiagos muscimolis bei iboteninė rūgštis, praneša naujienų portalas delfi.lt.
Vis daugiau grybautojų randa grybų ir mielai juos dideliais krepšiais tempia namo. Apie tai, ar visi grybai yra valgomi ir ar neturi medikai nuotykių, kokių yra turėję pernai, kai žmonės sąmoningai valgė musmires, LNK žurnalistas kalbėjosi su RVUL ūminių apsinuodijimų skyriaus vedėja, gydytoja toksikologe Gabija Laubner-Sakalauskiene.
Jau kelias paras Vilniaus universitetinės ligoninės reanimacijoje gydomas vyras, kuris savo noru, be jokio apsirikimo, suvalgė raudonųjų musmirių. Vilnietis prisipažįsta, kad jų valgė iš smalsumo, o rinko už pinigus kaimynui, susiruošusiam užsiimti savigyda. Iš mirties nagų vyrą medikams pavyko ištraukti tik po sunkios kovos, praneša LNK.
Vilniaus universitetinės ligoninės toksikologai teigia, kad šiemet jų rankose – tai jau antras pacientas, savu noru valgęs musmirių. Apie tai, kuo gali baigtis plintantis mitas, kad pasivaišinimas musmirėmis gali gydyti, LNK žurnalistas kalbėjosi su RVUL ūminių apsinuodijimų ir toksikologijos skyriaus vedėja Gabija Sakalauskaitė-Laubner.
Mirtini pietūs pas marčią. Tokia mįslinga byla teko Australijos policijai. Trys žmonės, tarp jų ir uošviai, mirė. Ketvirta auka – ligoninėje kritinės būklės, pasakojama LNK reportaže.
Irane smailiakepurėmis musmirėmis (Amanita virosa) apsinuodijo daugiau kaip tūkstantis žmonių. Tai antradienį pranešė Maisto produktų ir medikamentų kontrolės organizacijos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacijos centras.