Dirbtinis intelektas vis dažniau pritaikomas medicinos srityje. Specialistai sako, kad naujovės bus ypač naudingos psichologams ir jų pacientams. Tačiau gyventojai naujomis technologijomis dar nepasitiki.
Pandemija ir karas Ukrainoje stipriai paveikė lietuvių psichinę sveikatą. Nuo alkoholio, nemigos iki depresijos ir kliedesių. Psichiatrai sako – besikreipiančių pagalbos – kaip niekad daug. Emocinėje duobėje atsidūrė ir dalis verslo pasaulio atstovų, praneša LNK.
„Pasaulio, kokį matėme iki 2020-ųjų nebus“, – teigia doc. dr. Eugenijus Laurinaitis. Pandemija buvo nemenkas išbandymas tautiečių psichikai, deja, karo Ukrainoje situacija neleidžia atsikvėpti ir jai nuslopus. Blogiausia, kad Lietuviai psichologines problemas linkę spręsti psichotropiniais vaistais. Nors jie itin pavojingi dėl pripratimo, žmonės antidepresantų vengia, o nemedikamentinių priemonių naudos nevertina.
Agnė Jagelavičiūtė – viena žinomiausių Lietuvos pramogų pasaulio moterų, kurios gyvenime įvykių netrūksta. Šiais metais Agnė ir vėl ne kartą atsidūrė visos Lietuvos dėmesio centre.
Rasa Andrikienė – moteris, kurios minioje nepastebėti neįmanoma, prasilenkus neatsigręžti – sunku, o kalbėti – įdomu. Nesvarbu, apie šilką, orgonitus ar ligą, užklupusią visai netikėtai.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad poliklinikose grupiniai medicininės reabilitacijos užsiėmimai, tokie kaip kineziterapijos ir ergoterapijos užsiėmimai, psichoterapija, druskos kambarių seansai, jau gali vykti be ribojimų.
Nuo sausio 1-osios vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, turintiems psichikos ar elgesio sutrikimų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus apmokama daugiau psichoterapijos seansų nei iki šiol, kuriuos atlikti galės ir daugiau specialistų, įgijusių reikiamą kvalifikaciją.
Seimas penktadienį priėmė Psichikos sveikatos priežiūros įstatymą, nustatantį minimalios intervencijos principą – kai įmanoma, gydant psichikos sutrikimus pirmenybė turės būti teikiama nemedikamentiniam gydymui.
Psichas – psichinis ligonis, kvailys, mulkis. Taip šio žodžio reikšmę įvardija žodynas.lt. Visuomenėje šis terminas neretai vartojamas kaip keiksmažodis, nes tikrieji psichikos sutrikimai nėra lengvai atpažįstami, o juos persekiojanti stigma trukdo gydytis.