Į 2023-iuosius žengėme neužtikrintai. Reikšminga dalis ekonomistų, bandydami apibrėžti tuometę situaciją, rinkosi būtent šį žodį. Dabar stebėtojai kalba apie kitokias nuotaikas ir užsimena apie šviesą tunelio gale.
Lietuva – vargingiausių ES ekonomikų trejetuke. Tokia žinia prieš kelias dienas apskriejo žiniasklaidą. Šią naujieną, kurią išplatino Lietuvos laisvosios rinkos institutas, žinomas ekonomistas Nerijus Mačiulis socialiniame tinkle pavadino „vėmalu“.
Atnaujintos Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasaulinės ekonomikos augimo prognozės pernelyg nedžiugina, raidos projekcijos bloginamos ir Baltijos šalyse, o Lietuva šiame trejete atsilieka. Tačiau ekonomistai tikina, kad skaičiai – dar ne viskas, be to, svarbu suprasti ir šių šalių veikimo mechanizmų bendrumus ir skirtumus.
„Kauno dienos“ studijoje – žurnalisto Gražvydo Muižio pokalbis su Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto finansų profesoriumi Ryčiu Krušinsku.
Kauno technologijos universiteto finansų profesorius Rytis Krušinskas sako, kad šiuo metu nerimą kelia užimtumo situacija Lietuvoje, kurią atkurti, tikėtina, gali užtrukti ilgiau nei atgaivinti šalies pagrindinius rodiklius. Jis taip pat pažymi, kad po krizės, tikėtina, šalyje bus stebimas pinigų nuvertėjimas bei kainų lygio augimas.
Seimui ketvirtadienį patvirtinus vienkartinę 200 eurų išmoką pensininkams ir kitų socialinių išmokų gavėjams bei ieškantiems darbo žmonėms, ekonomistas Rytis Krušinskas sako, kad toks valdžios sprendimas ekonomikai greičiausiai suteiks vienkartinį impulsą.
Nuo 2016 m. pradžios turėtų įsigalioti nauji atsakingo skolinimosi nuostatai imantiesiems būsto paskolas.
Šios Europos Sąjungos direktyvos įgyvendinimas gali ne tik suvaržyti bankų ir norinčiųjų pasiskolinti finansinę laisvę, bet ir visiems vartotojams atnešti naujų mokesčių už bankines paslaugas, perspėja Kauno technologijos universiteto (KTU) ekonomikos profesorius Rytis Krušinskas.
Planuojama, kad pagal naują tvarką trumpėtų būsto paskolų išdavimo laikas, griežtėtų sąlygos imant paskolas užsienio valiuta, tačiau paprastėtų ir atpigtų būdai būsto pasko