Bjaurūs kvapai toliau siutina pietinėje miesto dalyje gyvenančius klaipėdiečius. Antradienio rytą pietinėje miesto dalyje žmones vėl kankino slogus degėsių tvaikas. Gyventojai dėl to toliau liejo įniršį socialiniuose tinkluose.
Uostamiesčio asociacija "Vitės bendruomenė" balandį gyvenamoje teritorijoje ne kartą fiksavo naftos produktų smarvę, dėl kurios negalėjo atidaryti langų ir vėdinti patalpų. Žmonės dar sykį kreipėsi į Klaipėdos valdžią.
Klaipėdiečiai piktinasi jų gyvenimą kartinančia ir ne vienerius metus neišsprendžiama smarvės problema. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai ragina luktelėti karantino pabaigos.
Dar pernai piketus prieš kvapų taršą Dumpiuose rengę klaipėdiečiai viliasi, kad juodajame sąraše atsidūrusios įmonės padarys išvadas ir atšilus orams jiems nebeteks kęsti baisaus tvaiko. Šiuo klausimu savivaldybėje posėdžiavo speciali darbo grupė.
Aktyviai visuomenininkei Raimondai Zaborei, dar pernai sulaukusiai teismo nuosprendžio dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir svetimo turto pasisavinimo, Apeliaciniame teisme nepavyko įrodyti savo nekaltumo. Jai palikta ta pati bausmė – lygtinis laisvės atėmimas 2 metams ir 6 mėnesiams bei atlyginti valstybei 49,9 tūkst. eurų nuslėptų mokesčių.
Atsižvelgdama į teismo sprendimą, prokuratūra žada atlikti papildomus veiksmus vertindama viešojo intereso gynimo galimybę dėl nemalonių kvapų Klaipėdoje.
Su klaipėdiečius dusinančia smarve ir jos kaltininkais viešai kovojanti visuomenininkė, Ketvergių bendruomenės atstove prisistatanti Raimonda Zaborė savo pačios nuodėmių viešinti nelinkusi. Teismo nutarties dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo sulaukusi moteris jos apeliacinį skundą nagrinėjančių teisėjų prašė pašalinti iš viešo teismo posėdžio žiniasklaidos atstovus.
Uostamiestį skandinančios smarvės paieškos tęsiasi penktus metus. Dvoką uostė pačios įvairiausios tarnybos, kaltųjų paieškas vykdė prokurorai, dienomis ir naktimis buvo braižomasi aplink Dumpiuose įsikūrusių įmonių tvoras, tačiau atsakymo, kas kaltas dėl smarvės Klaipėdoje, neturi niekas.
Pietinėje miesto dalyje ir vėl plūstelėjus nepakeliamos smarvės bangai Klaipėdos meras drauge su aplinkosaugos specialistais bei gyventojais vyko aiškintis kas smardina miestą. Užfiksavus iš kai kurių įmonių teritorijų kylantį dvoką buvo paimti mėginiai.
Siekdama sumažinti taršą mieste, savivaldybė iš tarptautinės kompanijos užsakė oro kokybės tyrimus. Klaipėdiečiai jau ne kartą skundėsi, kad, pasklidus nepakeliamam kvapui, bendrovės atstovams, kurie turėtų atvykti ir paimti oro taršos mėginius, prisiskambinti nepavyksta. Žmonės piktinasi, kad tūkstančius eurų kainavusi paslauga esą egzistuoja tik "ant popieriaus".