Finansinis sukčiavimas yra industrija, ir ji darosi vis sudėtingesnė ir profesionalesnė, interviu agentūrai LETA sakė Latvijos finansų asociacijos valdybos pirmininkas Uldis Cerpsas.
Nemokamos gydymo paslaugos, neva padirbtų pinigų ar dūmų detektorių tikrinimas namuose – visa tai – sukčių pinklių scenarijai. Kaip nepatekti į aferistų tinklus ir atpažinti nepatikimus asmenis, informacija pasidalijo Klaipėdos policijos bendruomenės pareigūnė Rasa Sadauskytė.
Kovo 18 d. prasideda Pasaulinė pinigų savaitė (Global Money Week), skirta ugdyti jaunosios kartos finansinį raštingumą, kuris padeda apsaugoti savo pinigus. Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro inicijuotoje reprezentatyvioje visuomenės apklausoje tie 18–29 m. asmenys, kurie pasiekė minimalų skaitmeninio finansinio raštingumo lygį, nenurodė pakliuvę į sukčių pinkles.
Lietuvos pramogų pasaulyje žinomai šeimai – Justinai ir Vyteniui Partikams – jau metus laiko ramybės neduoda vienas nemalonus įvykis. Toks, kurio metu jie tapo be galo painios sukčiavimo schemos dalimi.
Įsigydami prekes socialiniuose tinkluose ir fiktyviose elektroninėse prekybos platformose sukčiai vilioja pirkėjus parduodami prekes su nuolaidomis ar labai mažomis kainomis. Įkliuvę į šią apgaulę ne tik nesulaukia žadėto pirkinio, bet ir patiria finansinių nuostolių.