Aferistės toliau vaikšto po klaipėdiečių butus. Veikiausiai tai tos pačios moterys, kurios Žvejybos uosto rajone praėjusią savaitę slampinėjo po daugiabučius, tvirtindamos esą jos – pagalbos ieškančios ukrainietės.
Nuo karo į Lietuvą pabėgusios ukrainietės vienoje kavinėje turėjo itin uoliai dirbti, tačiau, atėjus laikui gauti atlyginimą, moterys teišgirdo trijų įmonių savininkės aimanas, kad nėra pinigų. Darbinius santykius užsienietės užbaigė išeidamos iš darbo, o kavinės savininkė vietoj algos joms pakišo vekselius, tačiau paaiškėjo, kad jie negaliojantys.
Į Lietuvą atvykusios merginos iš Ukrainos teikė seksualines paslaugas klientams butuose Klaipėdoje ir Tauragėje, nustatė Klaipėdos apskrities policija.
Galimybė dirbti pagal profesiją Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) gydytojoms neonatologei Olhai Trotsenko, ginekologei Irynai Zhylinai ir medicinos biologei Yuliiai Chyzh labai svarbi ne tik profesine prasme. Anot jų, šis darbas padeda atitraukti mintis nuo gimtoje šalyje vykstančio karo baisumų ir nepalūžti. Klaipėdos universitetinė ligoninė, veikiausiai pirmoji gydymo įstaiga uostamiestyje, pagal profesiją įdarbinusi karo pabėgėles. Ukrainietės buvo maloniai nustebintos aukšta ligoninėje teikiamų paslaugų kokybe bei modernia įranga, puikia atmosfera tarp kolegų ir pacientų.
Dvi ukrainietės, pabėgusios iš karo apimtos tėvynės su trimis vaikais, Klaipėdoje patiria išgyvenimus, kurie verčia kasdien keisti nuomonę apie Lietuvą. Atsisakiusios agresyvaus pasiūlymo prašinėti gatvėse pinigų ir brukti praeiviams gėles, jaunos moterys išsigando žadamo smurto. Netrukus po to jų gyvenimas ėmė keistis į gera.
Lietuvos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen trečiadienį Lenkijoje su kitų Europos Sąjungos (ES) parlamentų vadovėmis aplankė karo pabėgėlių centrus, kur bendravo su moterimis iš Ukrainos.
Kėdainietė Vita dviem draugėms iš Šiaurinėje Ukrainoje esančių Sumų (ukr. Cуми) užleido ką tik baigtą remontuoti naujai įsigytą butą Kėdainiuose, P. Lukšio gatvėje, kuris skirtas jos mamai. Pradinę pagalbą – rūbus bei kitus būtinus daiktus – atvykusioms moterims Vita surinko iš savo draugų ir bičiulių. Tačiau ne mažiau nei nauja pastoge abi ukrainietės džiaugiasi tuo, kad joms čia greitai pavyko įsidarbinti. Draugės Antonina (44) ir Olena (43) dabar dirba Kėdainių konservų fabrike. Nei darbe stovėdamos prie konvejerio linijos, nei grįžusios į Vitos parūpintus namus judvi niekuo nesiskundžia ir nieko neprašo. Abi, taikiai priėmusios savo likimą, nuolat galvoja apie karo lauke likusius artimuosius.
Į ukrainiečių registracijos centrą Vilniuje atvykusius ir galimybių įsidarbinti ieškančius šios šalies žmones pasitinka jų gimtoji kalba. Šią savaitę centre pradėjo dirbti net trys jų tautietės: Julija, Viktorija ir Karina. Užimtumo tarnyba priėmė į darbą ir daugiau ukrainiečių, kurios konsultuoja kitų šalies miestų pabėgėlių centruose. Naujosios darbuotojos anksčiau yra dirbusios Ukrainos socialinės rūpybos skyriuose ir kitose panašiose įstaigose, todėl turi reikalingos patirties, pažymima Užimtumo tarnybos pranešime.
Įsisiautėjant koronavirusui pasaulį apskriejo širdį veriantys vaizdai: dešimtys naujagimių viename Kijevo viešbučių laukia savo biologinių tėvų, negalinčių keliauti dėl pandemijos. Naujiena tapo dar vienu pretekstu Ukrainos aktyvistams atkreipti pasaulio ir šalies politikų dėmesį į surogatinės motinystės reiškinį.