Šiandien „Kauno dienos“ studijoje svečiuojasi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakulteto Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja, profesorė Jurga Bernatoniene.
Lietuvos sveikatos mokslų universitete 3D spausdintuvu pradėti spausdinti vaistai. Per kelias minutes išspausdintas vaistas gali būti įvairiausių formų – nuo arkliukų, kačiukų ar širdelių iki įprastų. Mokslininkai taip pat surado būdą, kaip į vieną tabletę įterpti kelias veikliąsias medžiagas, kad vietoje dešimčių tablečių užtektų vienos, praneša LNK.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Meno kiemą ir visą Klaipėdos senamiestį neseniai praturtino KKKC rezidento Edgaro Janušausko suprojektuotas ir atspausdintas lietvamzdis. E. Janušauskas, naudodamas modernią 3D technologiją, iš plastiko suprojektavo šiuolaikinį objektą, vizualiai atkartojantį senųjų kultūrų estetiką. Kas tai, kam tai, kodėl? Ar tai tik buitinis objektas, atliekantis aiškiai apibrėžtą funkciją? O gal laikmečio ženklas, kviečiantis diskutuoti apie mūsų visuomenės vertybines nuostatas?
Ispanų kompanija „Novameat“ sugeba pagaminti ne kokį nors dirbtinės mėsos faršą, o ištisus mėsos gabalus, kurie ne tik yra mėsos skonio, bet turi ir jos tekstūrą, pasakojama LNK reportaže.
3D spausdinimas nuo 1984 metų, kuomet Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo pagamintas pirmasis tokio tipo spausdintuvas, plačiai paplito daugelyje pramonės sričių. Tačiau 3D spausdinimas greta savo privalumų kelia ir tam tikrą riziką žmogaus sveikatai.
Izraelio mokslininkai pirmadienį pademonstravo pirmąją trimačio spausdinimo technologija sukurtą širdį su žmogaus audiniais ir kraujagyslėmis, kurią vadina pirmuoju ir „svarbiu medicininiu proveržiu“, gerinančiu transplantacijos galimybes.
Manoma, kad netolimoje ateityje daugelis turės asmeninius 3D spausdintuvus, kurie pakeis ir kalėdinius įpročius. Pagal savininko skonį prietaisas gamins kalėdines dekoracijas, eglutes ir netgi patiekalus, pasakojama LRT RADIJO laidoje „Pasaulio laikas“. Be to, manoma, kad virtualios projekcijos padės šeimos nariams, negalintiems būti kartu per šventes, – prie vaišių stalo bus galima tiesiogiai bendrauti su brangaus žmogaus projekcija.
3D spausdinimas yra ne tik labai naudinga prototipų kūrimo technologija, bet ir populiarėjantis hobis. Žmonės noriai neria į 3D spausdinimo pasaulį, kuria savo idėjų prototipus, įvairias detales, o kai kurie šia veikla greitai pradeda užsiimti profesionaliai.
Pigi ir lengvai pagaminama sintetinė kaulų medžiaga, implantuota žiurkių stuburuose ir beždžionių kaukolėse, stimuliuoja kaulinio audinio vystymąsi, trečiadienį pranešė mokslininkai.