Šalia Skaidiškių kaime, Vilniaus rajone, įsikūrusių atliekų perdirbimo įmonių, kurios aplinkosaugininkų dėl nustatytų pažeidimų spalio pradžioje buvo įpareigotos stabdyti dalį veiklos, kvapai iki trijų kartų viršija leistinas normas, penktadienį skelbia LRT Tyrimų skyrius.
Laukininkų gatvėje prie kačių namelio kažkas specialiai išpylė šiukšlių. Nors netoli yra atliekų konteineriai, tai teršėjams buvo nė motais. Išdraikyti popieriai ir kitos atliekos rėžia akį čia gyvenantiems klaipėdiečiams.
Ketvirtadienį vakarinio piko metu į virtinę aplink Klaipėdą zujančių automobilių įsiliejo ugniagesių mašinos. Didelės ugniagesių pajėgos reagavo į pranešimą apie sprogimą ir gaisrą šalia uostamiesčio esančioje šiukšlių deginimo įmonėje.
Fotovoltinių saulės modulių tarnavimo laikas yra daugiau nei 20 metų, tačiau ateina metas keisti senos kartos mažiau efektyvius modulius. Tikėtina, kad senieji moduliai savo dienas baigs Montse, kur veikia viena iš dviejų Belgijos perdirbimo gamyklų. Ten šiais metais perdirbta 1 tūkst. tonų, pernai – perpus mažiau, praneša LNK.
Faktas yra faktas: maisto ir kitokios atliekos metamos ne į jiems skirtus konteinerius, o į parkuose, skveruose ar net autobusų stotelėse esančias šiukšlines. Nors tai – kol kas pavieniai atvejai, daliai žmonių tai jau tampa įpročiu.
Paklausti, ar rūšiuoja atliekas, teigiamai atsako daugiau nei 90 proc. žmonių, tačiau ne visi tai daro tinkamai. Apie 50 proc. pakuočių konteineriuose randamų atliekų juose atsidurti neturėtų.
Kaip jau įprasta, Klaipėdoje du kartus per metus į klaipėdiečių kiemus atvyksta atliekų vežėjų mašina, kuri nemokamai iš gyventojų priima didžiąsias atliekas.
Nuo šių metų pradžios įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, sostinės gyventojai oranžiniais maišeliais surinko jau daugiau nei tūkstantį tonų maisto atliekų. Tačiau rūšiavimo ekspertai sako, pasimokyti dar tikrai yra ko.