Seimas ketvirtadienį nusprendė svarstyti, ar į nacionalinę teisę perkelti europinius tikslus ir priemones, kaip skatinti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) vartojimą bei atsinaujinančios energetikos pajėgumų plėtrą.
Šios priemonės tikslas – skatinti atsinaujinančiųjų išteklių energijos bendrijas (AIEB) ir piliečių energetikos bendrijas (PEB), kurios siekia mažinti energijos nepriteklių, investuodami į elektros energijos iš AEI gamybos įrenginius (saulės ir / ar vėjo elektrines).
Per 8 šių metų mėnesius Lietuvoje pagaminta daugiau elektros energijos nei per visus 2021-uosius ar 2022-uosius. Lietuvos energetikos agentūros (LEA) duomenimis, atsinaujinančius išteklius naudojančių elektrinių indėlis nacionalinėje gamyboje išliko pats didžiausias: vėjo elektrinės pagamino 17,6 proc., o saulės elektrinės – 21,4 proc. šalyje suvartotos elektros energijos.
Antradienį Seimas po svarstymo pritarė parlamentarų grupės inicijuotam projektui, kuriuo siūloma sukurti galimybė įtraukti elektrinį viešąjį ir krovininį transportą į atsinaujinančių energijos išteklių (DAEI) vienetų prekybą.
Atsinaujinančių išteklių panaudojimas ir energijos vartojimo efektyvumas šalies transporte didėja nežymiai, ar net mažėja, o elektros panaudojimo plėtra šiame sektoriuje vyksta per lėtai, rodo ketvirtadienį paskelbti Valstybės kontrolės (VK) atlikto audito rezultatai.
Centralizuotai tiekiamos šilumos gamintojai pagamintų daugiau „žalios“ ir pigios šilumos iš atsinaujinančių išteklių, ypač medienos atliekų, jeigu turėtų tinkamą įrangą, kuriai įsigyti arba atnaujinti reikia didelių investicijų, sako Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas.
Kartu su JAV energetikos laboratorija rengiama studija parodys, kaip paruošti Lietuvos energetikos sistemą ateičiai, kai šalis pati užsitikrins elektros poreikį, teigia Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Seimo Ekonomikos komitetas baigė svarstyti atnaujintą atsinaujinančių išteklių energetikos reguliavimą – dėl jo ketvirtadienį galutinai turėtų apsispręsti Seimas.
Valstybės kontrolei pranešus, kad atsinaujinančių energijos išteklių plėtra Lietuvoje galėtų būti greitesnė, Energetikos ministerija teigia, kad ji yra sparčiausia šalies istorijoje.
Atsinaujinančių išteklių energijos (AEI) bendrijos, piliečių energetikos bendrijos, įmonės ir ūkininkai gali pretenduoti į 3,4 mln. eurų paramą iki 500 kW elektros kaupikliams, pranešė Energetikos ministerija.