Trečiadienio vakarą į Baltijos prospekto daugiabučių namų kvartalą specialiųjų tarnybų automobiliai skubėjo du kartus. Baimintasi dėl kelių žmonių gyvybės. Realybė pasirodė esanti kur kas banalesnė – nerimą pasėjo girti asmenys.
Nors daugiabučių priežiūros specialistai kasdien lankosi šimtuose namų, kur vykdo būtinus remonto darbus, gyventojai ne visada pastebi jų pastangas užtikrinti pastato saugumą. „Mano BŪSTO“ atstovai sako, kad jų klientai, pasinaudoję vienu paprastu įrankiu, visą būsto priežiūros informaciją gali matyti kaip ant delno.
Dar pavasarį Kaunas pritarė, kad būtų kompensuoti kaštai, įrengiant priedangas daugiabučiuose, bet kauniečiai šia programa pasinaudoti neskuba. Tiesa, užklausų jau yra.
Vilniuje ir Radviliškio rajone sekmadienį kilus gaisrams daugiabučiuose, iš pastatų išvesti šeši žmonės, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).
Žvejybos uosto rajone, Minijos gatvėje esančiame daugiabutyje, į klaipėdiečių butus veržiasi tarakonai. Pastarąjį kartą dėl šios problemos šiame rajone viešai buvo skųstasi rugsėjį, o įpusėjus spaliui apie tarakonus pranešama ir kituose daugiabučiuose.
„Mano BŪSTAS“ praneša, kad visi Kaune esantys klientų daugiabučiai ir juose esančios šildymo sistemos tinkamai paruoštos žiemos sezonui. Bendrovė ir šiemet taikys išmaniuosius valdymo sprendimus, dėl kurių gyventojai šilumą vartos taupiau ir efektyviau.
Šią savaitę kai kur šiluma perkops net 20 laipsnių temperatūrą. Nepaisydami to, nemažai miestų jau įjungė daugiabučių šildymą. Gyventojai nesutaria, ar vėl atšilus šildymas yra tikrai reikalingas. Vienų nuomone, tai pinigų išmetimas į balą, kiti šildymo prašė patys.
Kairiajame Nemuno krante, SBA grupės vystomame rajone „Nemunaičiai“, duotas startas antrojo etapo statyboms – kompleksą papildys daugiabutis „Pasaka“ ir naujas verslo centras „Hermanas“. Šioje Kauno dalyje iškils ir koncertų rūmai, o kvartalą bus galima pasiekti iš Nemuno salos statomu tiltu. Būstų rezervacijos jau prasidėjo.
Lietuvoje kasmet vis daugiau elektros pagaminama iš atsinaujinančių energijos išteklių, o tai leidžia mažinti elektros importą bei didina šalies energetinį saugumą ir nepriklausomybę, praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA).
Nuo metų pradžios uostamiestyje dar beveik pusšimtyje miesto daugiabučių balkonuose, terasose ir lodžijose uždrausta rūkyti. Nors skundų apie rūkančiuosius daugiabučių balkonuose vis dar yra, klaipėdiečiai drausti neskuba. Įgalinti draudimą gali pareikalauti ir vienas namo gyventojas.