Metai prasidėjo stichijos siautėjimu ir didžiuliais jos sukeltais nuostoliais. Pajūrio gyventojai tikina, kad tokie lietūs ir vėjai jų nestebina. Liūdina ir nusistebėjimą kelia vis didėjančios šių gamtos reiškinių pasekmės.
Stiprioms audroms Lietuvoje vis dažniau naikinant gyventojų turtą premjerė abejoja, ar mažas pajamas gaunantiems gyventojams apsimoka drausti nekilnojamąjį turtą (NT) nuo gamtos stichijų – šie žmonės mokėtų mažas įmokas, todėl gautų menkas išmokas. Ingrida Šimonytė mano, kad prasmingiau paramą suteiktų valstybė ar savivalda.
Įnoringoji gamta vis dažniau grasina Lietuvos gyventojų transporto priemonėms: su stichinėmis nelaimėmis susijusių kasko išmokų suma 2023-iaisiais augo kone dvigubai.
Prieš kelias dienas JAV kosmoso agentūra NASA konstatavo, kad ši liepa tapo karščiausiu mėnesiu nuo 1880-ųjų. Liepą taip pat net tris kartus pagerinti visų laikų karščiausios dienos rekordai. Klimatą tyrinėjantys mokslininkai sako, kad jau artimiausioje ateityje sulauksime naujų rekordų. Kylant pasaulinei temperatūrai, tokios gamtos stichijos kaip karščio bangos, sausros, potvyniai ar uraganai taps vis dažnesnės. Kiek tai kainuos ekonomikai ir kiekvienam iš mūsų?
Kinija penktadienį pranešė, kad liepą dėl gamtos stichijų žuvo arba dingo 147 žmonės po to, kai mėnesio pabaigoje šalies šiaurę užklupo stipriausios per 140 metų liūtys, nuo tada, kai tai pradėta registruoti.
Ekstremalių orų ar su klimatu susijusių nelaimių skaičius nuo 1970 metų pasaulyje smarkiai išaugo, sakoma trečiadienį paskelbtoje Pasaulio meteorologijos organizacijos (WMO) ataskaitoje.
Šią savaitę Lietuvą užklupus vienai didžiausių pūgų per pastaruosius kelis dešimtmečius, užfiksuota daugybė sudėtingų elektros tiekimo sutrikimų, dėl kurių keli šimtai tūkstančių vartotojų buvo likę be elektros. Pagrindinė to priežastis – nuo gausaus sniego virsdami medžiai ar nulūžusios šakos nutraukia elektros oro linijas. Todėl „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Aplinkos ir Energetikos ministerijoms siūlo šalia elektros linijų šalinti tuos medžius, kurie yra aukštesni nei atstumas iki elektros linijų.
Pastarųjų savaičių meteorologiniai iššūkiai tapo rimtu išbandymu ir istorinėms Bernardinų kapinėms sostinės Užupyje. Specialistams teks tvarkyti po snygio, o vėliau – ir po škvalo išvirtusių medžių apgadintus antkapius, atkurti nepataisomai sugadintas kai kurių jų dalis, restauruoti tvoreles.