Molotovo kokteilius į Rusijos ambasadą Vilniuje mėčiusiam vyrui teismas paskyrė pusės metų laisvės atėmimo bausmę, nuteistajam taip pat teks atlyginti daugiau nei 6 tūkst. eurų žalą Rusijos ambasadai.
Praėjus beveik 10 metų nuo idėjos atsiradimo, lig šiol nepatvirtintas Mažosios Lietuvos etnografinio regiono herbas. Heraldikos komisija paprašė kūrėją Arvydą Každailį dar jį pakoreguoti. Nors naujuoju simboliu ir nepatenkinta grupė Klaipėdos krašto patriotų, tikimasi, kad herbą Prezidentas patvirtins jau liepos viduryje.
Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.
Uostamiesčio kurortiniam rajonui, Melnragei, sukurtas herbas. Nors Heraldikos komisija, pagal galiojančius Lietuvos įstatymus, negali jo pripažinti oficialiu, melnragiškiai džiaugiasi šios idėjos įgyvendinimu ir galutiniu rezultatu.
Artėjant Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui, o Heraldikos komisijai vis atsisakant tvirtinti vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį – briedį, įsikišti teko ir Konkurencijos tarybai.
„Daug progų šiemet, ir nutarėme, kad jos gali būti apvainikuotos tokiu gražiu ženklu – Kauno arkikatedros bazilikos herbu“, – sako Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.
Mažosios Lietuvos bendruomenei norint naudoti briedį šio regiono herbe, Heraldikos komisija teigia, kad šis gyvūnas neturėtų būti pagrindinė šio herbo figūra, tačiau kaip fragmentas galėtų būti panaudotas.
Heraldikos komisija dar kartą vertins pasirinktą Mažosios Lietuvos simbolį – briedį, jį šio regiono bendruomenė norėtų naudoti kuriamame regiono herbe.