Po pernykščio skandalo, kai parduotuvėse buvo aptikta neva ekologiškų, tačiau pesticidais užterštų grikių, pareigūnai augintojus tirs ir šiemet, ar jie nenaudoja herbicidų, tašo "Lietuvos rytas".
Pasaulyje itin populiarus ir plačiai naudojamas herbicidas glifosatas neturėtų būti klasifikuojamas kaip karcinogenas, skelbia Europos cheminių medžiagų agentūra (ECHA).
Herbicidas glifosatas, dar vadinamas raundapu, vokiškame aluje galėjo atsirasti iš kitos šalies atvežus salyklo ar naudojant užterštą vandenį, bet iš Vokietijoje užaugintų produktų. Taip LRT RADIJUI tvirtina Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Jonas Milius. Jam antrina Aludarių gildijos vadovas Saulius Galadauskas. Jo teigimu, aluje rastas raundapo kiekis žmogui pakenktų tik išgėrus tūkstantį litrų alaus.
Vokietijos Aplinkos institutui ištyrus 14 vokiško alaus rūšių, visuose jų buvo aptikta glifosato, praneša Vokietijos savaitraštis „
Sosnovskio barščiai Kaune plinta žaibišku greičiu. Valdininkai pripažįsta – tai tarsi donkichotiška kova su vėjo malūnais, nors lėšų šiems nuodingiems augalams naikinti skirta daugiau nei praėjusiais metais.
Praėjusią savaitę Lietuvos gamtos fondas (LGF) pradėjo kovą su uosialapiais klevais, išvešėjusiais Vilnelės pakrantėse. Pagal invazinių rūšių projektą gamtininkai dvejus metus kovos su šia invazine klevų rūšimi ir tikisi, kad pavyks sureguliuoti jų populiaciją taip, kad ši neužgožtų kitų vietinių rūšių.
Uosialapiai klevai įveikiami trimis žingsniais
Kaip portalui sakė LGF gamtosaugos specialistas Danas Augutis, kovoti su uosialapiais klevais ryžtasi laimėjus Aplinkos ministerijos konkursą: „Turime atkarpą nuo Olandų žiedo iki Rokantiškių tvenkinio, i
Kupiškio rajone, Šepetoje, pavogta įvairių herbicidų, jų vertė - 18 tūkst. 576 litai.
Apie įvykį trečiadienį 8 val. pranešė L.B., pranešė Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.
Pasak pranešimo, L.B., nuėjęs į ūkinį pastatą, pastebėjo, kad iš chemikalų saugyklos pavogta įvairūs herbicidų.
Durys buvo neužrakintos.