Daugiau nei pusei Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių didžiausia kliūtis įsitvirtinant darbo rinkoje yra kalbos barjeras, rodo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro (IOM Lietuva) atliktas tyrimas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė tikina, kad Vyriausybėje svarstomu Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo projektu siekiama perkelti dalį nuostatų iš dabar galiojančių vidaus reikalų ministrės įsakymų, kurie, pasibaigus nepaprastajai padėčiai, nebegaliotų. Pasak jos, pakeitimai leis lengviau karo pabėgėliams Lietuvoje integruotis į darbo rinką.
Ukrainiečių integracija į darbo rinką jau prasidėjo, šiuo metu dirba apie 1,3 tūkst. karo pabėgėlių, šimtai darbdavių siūlo laisvas darbo vietas, trečiadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Šalies darbdaviai susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu. Sostinės apskrityje susitelkę 40 proc. šalies darbdavių, tačiau darbo ieškantieji čia pakankamai išrankūs ir neužpildo visų laisvų darbo vietų, o atvykę užsienio piliečiai įsidarbina greičiau nei lietuviai, pažymi Užimtumo tarnybos specialistai.
Buvusi švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė pažeidė įstatymo reikalavimą vienerius metus neįsidarbinti įstaigoje, dėl kurios finansavimo sprendė, vienbalsiai nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).
Užimtumo tarnyboje registruotiems 50 metų ir vyresniems asmenims šių metų antrą ketvirtį įsidarbinti sekėsi geriau nei sausio–kovo mėnesiais: dirbti pradėjo net 56,2 proc. daugiau tokio amžiaus klientų. Taip pat didėjo įsitraukimas į aktyvios darbo rinkos politikos priemones – 56,8 proc., o savarankišką veiklą pagal verslo liudijimus pradėjo net 72,9 proc. daugiau žmonių.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį pranešė iki kito posėdžio atidėjusi sprendimo priėmimą dėl buvusios kultūros viceministrės Ingrido Veliutės įsidarbinimo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vykdomame Kultūros ministerijos inicijuotame projekte aplinkybių.
Kultūros ministerija pirmadienį kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl buvusios viceministrės Reginos Jaskelevičienės darbo direktoriaus pavaduotoja ministerijai pavaldžiame Kultūros infrastruktūros centre.
Socialiniuose tinkluose užsilikusios siautulingų vakarėlių nuotraukos ir necenzūrinė leksika įrašuose. Dėl to galite būti nepriimti į darbą ir tai jau tarsi savaime suprantama. O jei į išsvajotą poziciją nepriėmė, nes kartą aštriai pasisakėte visuomenę skaldančiais ar politiniais klausimais ir tai nesutapo su darbdavio nuomone? Kandidatų patikrinimas internete – dar aktualesnis dabar, kai nauji kolegos priimami į darbą nuotoliniu būdu. Tačiau teisiškai darbdaviai ne visuomet gali „neršti“ kandidatų socialinių tinklų paskyrose.