Jungtinės Tautos antradienį pareiškė, kad 2023 metais Azijos regionas labiausiai nukentėjo nuo klimato ir oro sąlygų keliamų nelaimių, o daugiausiai aukų ir ekonominių nuostolių sukėlė potvyniai ir audros.
Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto mokslininkų grupė Norvegijos Svalbardo salyne kartu su Lenkijos mokslininkais atliko prie Eidembuktos įlankos esančios lagūnos tyrimus, praneša LNK.
Mokslininkai įspėja, kad vienas didžiausių pasaulio miestų – Niujorkas – smenga. Ir ne į vandenį, o gilyn į žemę. Tyrimai parodė, kad gruntas tiesiog nebeatlaiko bendro visų pastatų svorio. Apie situaciją pasakojama LNK reportaže.
Pietų vandenyno plotas, kurį dengia ledas, dabar yra rekordiškai mažas, todėl Antarktidos ledo sluoksnį paremiančius šelfinius ledynus veikia bangos ir aukštesnė temperatūra, pranešė mokslininkai.
Kiekviena diena vis trumpina Kalėdų Senelio kelionę į mūsų namus. Kartais Kalėdų Senelis mus pasiekia sniego, kartais dangaus žvaigždžių rogėmis, būna, kad net nusileidžia per kaminą! O į jūrinį miestą, Klaipėdą, jis atkeliaus, be abejo, vandens keliu! O šis kelias, kaip žinia, yra labai sudėtingas, Kalėdų Senelio jame laukia daug nuotykių ir išbandymų.
Ledynai daugybėje UNESCO pasaulio paveldo objektų, įskaitant Jeloustouną ir Kilimandžaro nacionalinį parką, greičiausiai išnyks iki 2050-ųjų, ketvirtadienį įspėjo ši Jungtinių Tautų agentūra ir paragino lyderius skubiai imtis veiksmų, kad būtų išsaugotos likusios vietos.
Klaipėdos universiteto mokslininkai ir kolegos iš Lenkijos Arktyje pirmieji tyrė lagūną, susidariusią dėl tirpstančio ledyno. Seniau lagūnos nebuvo, tačiau dėl klimato kaitos ledynas per dešimt metų nutirpo net pusę kilometro, pasakojama LNK reportaže.
Antarkties jūrinio ledo bendras plotas praeitą mėnesį buvo mažesnis nei bet kurį kitą liepos mėnesį per visą stebėjimų istoriją, pranešė padėtį per palydovus stebinti Europos Sąjungos tyrimų grupė.