Ar galės ir kokiais atvejais gimdyvės galės prašyti cezario pjūvio operacijos, į LNK reporterio klausimus atsako Santaros klinikų akušerijos ir ginekologijos centro vadovė, akušerė ginekologė prof. Diana Ramašauskaitė.
Kauno policijos kinologas Jokūbas Žlabickas dar ilgai prisimins rugsėjo 12-osios rytą. Jaunas pareigūnas su savo partneriu, keturkoju Grandu, važiavo į Vilniuje vykusius mokymus. Tačiau prieš mokymus pareigūno laukė itin neeilinė situacija – jam teko į ligoninę skubiai pristatyti besilaukiančią moterį.
Šeštadienį apie vidurdienį į Bendrąjį pagalbos centrą paskambino nėščia kaunietė, kuri pranešė patyrusi, pirminiais duomenimis, sutuoktinio smurtą. Moteris skubiai išvežta į Klinikas, kurių specialistai dar bandys išgelbėti vaisių.
Sekmadienio naktį į Marijampolės ligoninę dėl durtinių žaizdų pilve buvo paguldyta komos būsenos nėščioji. Policijos atstovai tikina, kad ši situacija – išties neeilinė ir miglota.
„Teks susigyventi su tuo, jog nebeturime sūnaus“, – šiais žodžiais savo istoriją pradeda Agnė. COVID-19 liga ji užsikrėtė 32 nėštumo savaitę. Deja, klastingos ligos sukeltos komplikacijos lėmė vaisiaus žūtį dar įsčiose.
Rudenį ir ypač dabar labai svarbu pasiskiepyti nuo gripo nėščiosioms. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Priešlaikinio gimdymo sektoriaus vadovė, gydytoja akušerė ginekologė prof. Meilė Minkauskienė pasakoja apie skiepus nuo gripo bei paaiškina, kada ir kodėl rekomenduojama pasiskiepyti.
Toksoplazmozė yra viena iš užkrečiamųjų ligų, kuri ypač pavojinga nėščiosioms. Pasak Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) gydytojos epidemiologės Aušros Bartulienės, toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes per placentą nuo užsikrėtusios motinos gali užsikrėsti vaisius ir dėl to gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.
Portalą kauno.diena.lt pasiekė sutrikusios nėščiosios laiškas. Moteris rašo nežinanti, kur karantino sąlygomis ji turėtų kreiptis numatytiems planiniams vizitams pas ginekologę, kurie besilaukiančioms moterims yra privalomi.
Alkoholį paskutinėmis nėštumo savaitėmis vartojo apie 3 proc. gimdyvių, o 0,15 proc. naujagimių buvo labai stipriai apnuodyti alkoholiu, rodo Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas tyrimas.