Spalio 4-ąją minima Europos organų donorytės diena. Siekiant padėkoti žmonėms, kurie sunkiausią gyvenimo akimirką apsisprendžia padėti kitiems ir paaukoja artimiausių žmonių organus, miesto savivaldybė siunčia jautrią žinutę.
Būti donoru niekada ne per vėlu. Tai įrodė vieno amerikiečio istorija. Mirus 98 metų tėvui, jo vaikai sutiko paaukoti jo kepenis. Organas buvo sėkmingai persodintas 72 metų moteriai.
Dviejuose Lietuvos transplantacijos centruose, LSMUL Kauno klinikose ir VUL Santaros klinikos iš viso šiemet atlikta 190 organų, audinių ir ląstelių transplantacijų.
Savaitgalį užregistruotas 14-tas efektyvus organų donoras šiais metais, sugrįžti į įprastą gyvenimą galimai padėsiantis penkiems žmonėms, pirmadienį informavo Nacionalinis transplantacijos biuras.
Vienas sunkiausių momentų medikų darbe – pranešti artimiesiems apie žmogaus mirtį. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose dirbantis gydytojas anesteziologas reanimatologas Šarūnas Judickas tą plonytę ribą tarp gyvybės ir mirties mato kasdien. Svarbi jo darbo dalis yra ne tik perduoti liūdnas žinias, bet ir kalbėtis su mirusiojo artimaisiais apie organų donorystę.
Nacionalinis transplantacijos biuras praneša, kad praėjusį penktadienį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo registruotas potencialus donoras. Mirusio žmogaus artimieji sunkią akimirką priėmė pagarbos vertą sprendimą – padovanoti artimojo organus donorystei ir taip padėti sunkiai sergantiems žmonėms.
Pernai organų transplantacijos operacijų atlikta šiek tiek daugiau nei užpernai. Vis dėlto ketvirtadaliu atvejų potencialaus donoro organai nepanaudojami donorystei. Priežastis – nesutinka artimieji. Ligoniai organų donorų laukia ir keletą metų. Kas iš esmės pakeistų situaciją?