Vilniaus miesto taryba trečiadienį nutarė bevardžiam skverui sostinėje suteikti Mažosios Lietuvos pavadinimą, o aikštei – architekto Jono Kristupo Glaubico vardą.
Kruizinių laivų terminalas gali būti vadinamas dvejopai – ne tik visiems įprastu oficialiu pavadinimu, bet ir kitu – Karo ir kruizinių laivų terminalu. Taip esą nuspręsta dėl to, kad šiame terminale švartuojasi ne tik kruiziniai, bet ir karo laivai. Nepaisant to, dauguma klaipėdiečių linkę vadinti įprastu, trumpesniu pavadinimu.
Per mėnesį sostinės savivaldybė sulaukė beveik 1,8 tūkst. siūlymų naujiems Salomėjos Nėries ir Liudo Giros gatvių pavadinimams, gyventojai ir savivaldybės komisija iš jų išsirinks po tris variantus.
Du iš trijų Lietuvos gyventojų mano, kad nereikia keisti gatvių ir pastatų pavadinimų, kuriems anksčiau buvo suteiktas sovietmečio rašytojos Salomėjos Nėries vardas, rodo LRT užsakymu atlikta „Baltijos tyrimų“ apklausa.
Marijampolės savivaldybės siūlymas naikinti beveik 200 kaimų ir gyvenviečių pavadinimus nesulaukė gyventojų palaikymo. Etnologai įspėjo, kad priėmus tokį sprendimą būtų padaryta žalos tradicijoms ir mokslui.
Per kiek mažiau nei mėnesį Klaipėdos savivaldybėje sulaukta net 108 pasiūlymų, kaip pervadinti Neįgaliųjų paplūdimį Melnragėje. Artimiausiu metu Miesto tvarkymo skyrius, kuris ir inicijavo klaipėdiečių apklausą dėl pliažo naujo pavadinimo, atrinks geriausius variantus, iš kurių galiausiai bus pasirinktas vienintelis.
Naujaisiais mokslo metais kai kurių Kauno švietimo įstaigų laukia pokyčiai: dėl vykdomų reformų jungiamos mokyklos, keičiasi ir jų pavadinimai. Dėl pavadinimų gali kilti ir nesusipratimų.
Jungtinės Tautos antradienį nurodė neplanuojančios pradėti teikti pavadinimų karščių bangoms, panašiai kaip yra įvardijami uraganai, į Europą šią savaitę atslinkus svilinančiai kaitrai.
Sostinės skverams suteikti Abiejų Tautų Respublikos valdovų Vazų, partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago pavadinimai, taip pat Lvivo vardu pervadinta Lvovo gatvė.