Vyriausias Norvegijos princesės Mette-Marit sūnus, įtariamas dviem išžaginimais, trečiadienį buvo paleistas iš areštinės, pranešė policija, pridūrusi, kad jis įtariamas dar vienu lytiniu nusikaltimu.
Nors 2024 metais Haityje sumažėjo kovų tarp nusikalstamų grupuočių, tačiau padaugėjo išpuolių prieš civilius gyventojus, įskaitant „siaubingą seksualinę prievartą“, teigiama naujoje „Human Rights Watch“ ataskaitoje.
Šią savaitę į baigiamąjį etapą įžengęs Avinjone vykstantis teismo procesas – istorinis ne tik Prancūzijos kontekste. 72-ejų Gisèle Pélicot byla tapo precedentu, keičiančiu visuomenės požiūrį į seksualinių nusikaltimų aukas ir jų teises. Šis atvejis išskirtinis ne tik dėl nusikaltimo masto, bet ir dėl aukos drąsos reikalauti visiško viešumo.
Viena Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybės ministrė pranešė, kad įtariama, jog šalyje dirbantys užsienio diplomatai galėjo įvykdyti tokius nusikaltimus kaip seksualinė prievarta, tyčinis apsinuoginimas ir vaikų išnaudojimas.
Įsigalioję Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimai, pagal kuriuos su nepilnamečiais negali dirbti asmenys, teisti už seksualinius nusikaltimus, taip pat dėl kitų sunkių veikų, kol kas – tik formalumas.
Toliau nagrinėjant seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamo eksparlamentaro Kristijono Bartoševičiaus bylą, Panevėžio apygardos teisme ketvirtadienį pagarsinta bylos medžiaga.
Pirmos instancijos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino pusamžį vyrą kaltu dėl seksualinių nusikaltimų prieš savo vaikus, grasinimo nužudyti, nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir fizinio skausmo sukėlimo. Jo nusikaltimai paiškėjo, kai iškviestiems policijos pareigūnams aukos papasakojo ilgai slėptą tiesą.
Panevėžio teismas, po pertraukos pirmadienį grįžęs prie seksualiniais nusikaltimais kaltinamo eksparlamentaro Kristijono Bartoševičiaus bylos, peržiūrėjo dviejų nukentėjusiųjų ir vieno liudytojo duotų parodymų vaizdo įrašus.
Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamas buvęs parlamentaras Kristijonas Bartoševičius tesėjo pažadą teismui ir grąžino jam savo tapatybės kortelę.
Dirbantys su vaikais privalės turėti skaitmeninį QR kodą, kuris patvirtins, kad asmuo nėra teistas už seksualinius ir sunkius nusikaltimus. Šis reikalavimas galios ir religinėms bendruomenėms.