Vidutinė centralizuotos šilumos kaina Lietuvoje lapkritį sieks 7,2 cento (be PVM) už kilovatvalandę (kWh) – 11,46 proc. daugiau nei spalį, skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT).
Prasidedantis šildymo sezonas daugeliui gyventojų kelia nerimą – kokių sąskaitų už šildymą laukti šiemet? Tačiau nerimauti nereikėtų, sutaupyti įmanoma. LNK studijoje apsilankęs „Civinity namai“ statinio techninės priežiūros specialistas Gintaras Stanišauskas patarė, kaip sutaupyti.
Vos trečia diena, kai galima kreiptis dėl šildymo kompensacijų, o sistema jau streikuoja. Atvykę į Vilniaus miesto savivaldybę žmonės negalėjo atsispausdinti numerėlių. Savivaldybės darbuotojai aiškino, jog sistema neatlaikė dėl to, kad vienu metu kompensacijų prašė 40 žmonių, praneša LNK.
Šilumos tiekėjai jau pradeda keisti šilumos energijos kainas. Kadangi biokuras ir gamtinės dujos pinga, energetikos ministras prognozuoja dar pigesnį šildymo sezoną nei pernai. Opozicija Seime mano priešingai. Esą šiluma ir kraštas vanduo gyventojams brangs, nes grįžo 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifas. Apie tai – LNK reportaže.
Sostinės gyventojai už gruodžio šildymą turėtų sulaukti panašių sąskaitų kaip lapkritį, tačiau 18 proc. mažesnių nei prieš metus, antradienį pranešė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT).
Šilumos tiekėjai jau paskaičiavo – sausį mažiausiai už šildymą turėtų mokėti vilniečiai, o labiausiai šilumos kainą pajus panevėžiečiai. Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose ji irgi augo dėl brangusio biokuro, kurio kaina padidėjo 40 proc. Kas lemia šilumos kainas, LNK žurnalistė teiravosi Lietuvos energetikos agentūros vadovo Virgilijaus Poderio.
Verslas lėtina savo apsukas laukdamas brangios žiemos ir nesulaukdamas net pažadų iš valdžioje esančių politikų. Bet ekonomistai sako, kad vien peržiemoti neužteks. Energetinė krizė nesibaigs atėjus pavasariui, o valstybė turės padėti verslui ir toliau. Ape tai LNK žurnalistas kalbėjosi su „Swedbank“ vyr. ekonomistu Nerijumi Mačiuliu.
Pusė Vilniaus gyventojų pritaria, kad sostinėje artėjantį šildymo sezoną kaip viena iš kuro alternatyvų, šalia kitų jau naudojamų kuro rūšių, laikinai būtų naudojamas mažasieris mazutas, informuoja Vilniaus savivaldybė.