Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį tęs susitikimus su kandidatais į ministrus, jis susitiks su pretendentais į Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo bei Vidaus reikalų ministerijų vadovus.
Tyrimą atlikusi Generalinė prokuratūra daro išvadą, kad tarp Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) ir viešąjį konkursą dėl Socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) laimėjusius įmonės „Proit“ sudaryta sutartis buvo vykdoma pažeidžiant numatytus terminus.
Tarptautinio transporto ir logistikos aljansas (TTLA) Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei kitoms atsakingoms institucijoms pateikė siūlymą 2025 metams patvirtinti maksimalų užsieniečių įdarbinimo kvotos dydį, skelbiama pranešime žiniasklaidai.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) teigia iš programinės įrangos kūrimo bendrovės „Proit“ reikalaujanti grąžinti visas lėšas, sumokėtas už socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) atnaujinimą – maždaug 1 mln. eurų.
Programinės įrangos kūrimo bendrovei „Proit“ neseniai nutraukus 1 mln. eurų vertės socialinės paramos šeimai informacinės sistemos (SPIS) atnaujinimo sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pastaroji stabdo dalį SPIS paslaugų. Be to, ministerija teigia joje fiksavusi asmens duomenų saugumo pažeidimų.
Galimas dokumentų klastojimas ir lėšų švaistymas. Tokie kaltinimai pasipylė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai. Anot Seimo nario Algirdo Syso, ministerija mokėjo apvalias sumas programinės įrangos įmonei už neatliktus darbus. O Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje aptikta ir saugumo spragų – patvirtintas duomenų nutekėjimas. Ministerija su įmone jau pradėjo teisminį ginčą.
Siekiant riboti pigios darbo jėgos imigraciją į Lietuvą ir paskatinti darbdavius įdarbinti lietuvius, nuo kitų metų įsigalios 40 tūkst. darbuotojų iš trečiųjų šalių kasmet sieksianti kvota, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pasiūlymas minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA) didinti iki 1038 eurų yra svarstytinas. Visgi, pasak jos, šis siūlymas dar turi būti išdiskutuotas su socialiniais ir verslo partneriais.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) nuo 2025 metų siūlo didinti 12,3 proc. iki 1038 eurų (prieš mokesčius).