Du Pasvalio rajone esantį pramogų parką valdantys verslininkai išgirdo nuosprendį dėl sveikatos sutrikdymo. Teisiamųjų suole jie atsidūrė po to, kai savadarbiame atrakcione pramogavusiam parko lankytojui lūžo stuburas.
Sveika nugara yra viena iš svarbiausių geros gyvenimo kokybės sąlygų, tačiau šiuolaikinio gyvenimo būdo iššūkiai dažnai sukelia įvairius nugaros skausmus ir problemas. Ilgos valandos praleistos sėdint prie kompiuterio, netinkama laikysena, mažas fizinis aktyvumas ir stresas – visa tai neigiamai veikia visų mūsų stuburą ir aplinkinius raumenis.
Naujai duris atvėrusi skausmo medicinos ir reabilitacijos klinika „Sveikas stuburas“ pradėjo savo veiklą 2022 metais Klaipėdoje. Klinika, išsiskirianti profesionaliu ir inovatyviu požiūriu į judesį be skausmo, įsikūrusi moderniose patalpose adresu: Birutės g. 22-319, Klaipėda. Čia pasitelkiami pažangiausi fizioterapijos įrenginiai, siekiant tikslingai spręsti kiekvieno paciento problemą.
Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) neurochirurgai stuburo operacijose pirmieji šalyje pradėjo naudoti naują užpakalinio fiksavimo konstrukciją. Tikimasi, kad ji pagerins pooperacinius chirurginio gydymo rezultatus.
Žmonės, ko gero, dar niekada nesėdėjo tiek daug, kiek šiandien. Didžiąją dienos dalį leidžia palinkę prie kompiuterių, namie nevengia įsitaisyti priešais televizorių. Sėdėjimas net vadinamas naujuoju rūkymu, nes jei jis netaisyklingas ir ilgai trunkantis, daroma ne menkesnė žala sveikatai.
Teiginius, kad kas antro vaiko stuburas iškrypęs ir apskritai nebėra sveikų vaikų, profesorius Emilis Čekanauskas kategoriškai paneigia. "Tai netiesa", – sako Kauno klinikų Vaikų ortopedijos traumatologijos skyriaus vadovas.
Jei darbe tenka ilgai sėdėti, patenkate į riziką gerokai pakenkti savo sveikatai ir patirti įvairių negalavimų – nuo nugaros skausmų iki širdies ligų ir depresijos ar nemigos.
Stuburo negalavimais skundžiasi kas trečias žmogus. Dėl per mažo fizinio aktyvumo ir darbo sėdint ar stovint ima varginti sąnarių, nugaros skausmai, ilgainiui virstantys sunkiomis lėtinėmis ligomis. Sveikatingumo specialistai išskiria kai kurių profesijų atstovus, kurie priklauso vadinamajai rizikos grupei.
Išvaržos kamuoja įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmones. "Arvydo Gaičiūno problema buvo įsisenėjusi, progresavo, reabilitacija padėdavo tik trumpam", – teigė Kauno klinikų Stuburo neurochirurgijos skyriaus vadovas Bronius Špakauskas.