Klaipėdos rajone – kruvinas ruduo. Vietos ūkininkai fiksavo neįtikėtiną įsisiautėjusių vilkų išpuolių skaičių – rajone šie žvėrys jau papjovė daugiau nei tris dešimtis galvijų.
Ūkininkai piktinasi medžiotojais. Esą dėl šernų išknistų pievų jie patiria didelių nuostolių. Į ritinius iš tokių pievų susuktas šienas yra nekokybiškas ir gyvuliams netinkamas. O nušienauti išraustą pievą – sudėtinga, nes gadinama technika. Kas ir kokio dydžio žalą ūkininkams turi atlyginti? Plačiau apie tai – LNK reportaže.
Seimas antradienį po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siūloma palengvinti sąlygas pradedantiems ūkininkams, perimantiems ūkius iš tėvų. Priėmus pataisą, teikiant finansinę paramą ūkiams, tėvai ir vaikai nebus laikomi susijusiais asmenimis.
Radviliškio rajono ūkininkai antrą kartą įrengė savitarną norintiems įsigyti moliūgų. Tik šiemet dar ir visą aplinką išpuošė. Iš tų pačių moliūgų išraizgytas ir labirintas, ir kirmėlė. Sukurtos erdvės rudeninėms nuotraukoms daryti.
Žemės ūkio ministerijai pateikus Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginio plano keitimą, administracinės naštos žemdirbiams mažinimas tapo vienu iš ministro prioritetinių darbų, teigia žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus. Tuo tarpu žemdirbių atstovai sako, kad ne visiems sektoriams supaprastinimai yra vienodai priimtini.
Ūkininkams žadama atlyginti nuostolius už stumbrų ištryptus laukus, rudųjų lokių išvartytus bičių avilius ar lūšių papjautas avis bei kitą nemedžiojamų laukinių gyvūnų padarytą žalą.
Paprastinama tręšimo planų rengimo tvarka ūkininkams – nuo šiol gyvulius laikantys ūkininkai tręšimo planus rengs tik planuodami tręšti laukus daugiau negu nei 210 kg/ha azoto, įskaitant mėšlą ir tręšiamuosius produktus.