Naujosios Vilnios paplūdimio maudykloje ir Vilniaus rajono Elniakampio ežere vandens kokybė neatitinka normų, pirmadienį pranešė Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras.
Nuo seno lietuviai per Jonines ypatingą dėmesį skirdavo vandeniui kaip gyvybės šaltiniui, žemės, derliaus maitintojui. Ne be reikalo – be vandens neišgyventume nė kelių dienų. Pasak medikų, kuo daugiau geriame vandens, tuo labiau valome savo organizmą, jei tik pats vanduo jo neteršia, mat net iš pažiūros skaidrus vanduo gali būti nešvarus.
Senamiesčio gyventojai pastebėjo, kad į Dangės upę išteka drumzlinas vanduo, kuris galėjo ir teršti upę, tačiau ekspertai nuramino ir pabrėžė, kad tai lietaus vandens ir žiedadulkių mišinys.
Vilniuje – mirtis nuo legioneliozės. Mirė 45-erių vyras. Apie įvykį sužinoję Justiniškių daugiabučio kaimynai išsigando dėl savo sveikatos – jie pasigenda informacijos iš atsakingų institucijų. Visuomenės sveikatos centras jau išsiaiškino, kur slypėjo bakterijos, ir praneša, kad šiemet tai jau ketvirta mirtis nuo šio užkrato.
Kas trečiame šulinyje vanduo – netinkamas maistui. Miestuose šulinių tikrai reikėtų paieškoti. Kiek tai aktualu? Ar verta nerimauti? Apie tai pokalbis su Visuomenės sveikatos centro atstove Irena Taraškevičiene.
Kuršių mariose pastebėjus galimą taršą paimti vandens mėginiai, pradėtas neplaninis įmonės „Klaipėdos vanduo“ patikrinimas, ketvirtadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Per šių metų maudymosi sezoną trumpalaikė tarša neužfiksuota Tauragės ir Telšių vandens telkiniuose, penktadienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.
Birželio mėnesio antrosios pusės vandens kokybės tyrimų rezultatai rodo, kad devynios šalies maudyklos neatitiko Lietuvos higienos normos reikalavimų, penktadienį pranešė Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras.