Visoje Lietuvoje fiksuojama padidėjusi oro tarša. Iki rugsėjo vidurio fiksuota dvigubai didesnė oro tarša nei įprasta rugsėjui, ir ne tik dėl vietinių teršalų, kietosios dalelės atskrido iš Baltarusijos ir net Ukrainos.
Aplinkos oro užterštumas kietosiomis dalelėmis (KD10) sekmadienį daugelyje miestų išlieka aukštas, situacija gerėja Vilniuje ir Panevėžyje, skelbia Aplinkos apsaugos agentūra.
Siauromis Senamiesčio gatvelėmis keliones trumpinantiems ar be tikslo riedantiems vairuotojams jau kitąmet teks keisti šiuos ydingus įpročius ar jų išvis atsisakyti.
Lietuvos kelionių organizatoriai tikina, kad nepaisant Ukrainos Kachovkos užtvankos griūties sukeltos ekologinės katastrofos, šalies turistai neatsisako planų keliauti į toliau nuo Ukrainos esančius Juodosios jūros kurortus.
Aplinkos oro kokybė Lietuvoje po truputį gerėja, tačiau oro tarša išlieka vienu iš pagrindinių aplinkos veiksnių, keliančių pavojų žmonių sveikatai, pirmadienį skelbia Aplinkos apsaugos agentūra.
Japonija nebenaudos 1,63 mln. dozių savo turimos „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19, gavusi informacijos, kad kelios šių preparatų partijos yra užterštos, ketvirtadienį pranešė farmacijos įmonė „Takeda“ ir Sveikatos apsaugos ministerija.
Gegužę Klaipėdos gyventojai galėjo džiaugtis pavasariu nesirūpindami dėl oro taršos. Vidutinis paros oro užterštumas kietosiomis dalelėmis paskutinį pavasario mėnesį uostamiestyje buvo vidutiniškai 4 kartus mažesnis nei leistina norma. Tai rodo surinkti trijų Klaipėdoje veikiančių oro kokybės tyrimų (OKT) stotelių duomenys.
Nors vasario pabaigoje visoje Klaipėdoje buvo užfiksuotas kietųjų dalelių paros normatyvų viršijimas, kurį lėmė į Lietuvą atkeliavusios Sacharos dykumos dulkės, kovo mėnesį situacija stabilizavosi.
Olandų specialistai kol kas negali įvardyti radioaktyviųjų dalelių, kurių koncentracijos padidėjimas buvo užfiksuotas Šiaurės Europoje, kilmės šalies. Tai sekmadienį pareiškė Nyderlandų nacionalinis sveikatos apsaugos ir aplinkos institutas.