„Kol kas nėra ko labai nerimauti“, – dėl nuo liepos didėjusio COVID-19 ligos atvejų skaičiaus ramina prof. Aurelija Žvirblienė. Tačiau, imunologės įsitikinimu, kokliušo grėsmės ignoruoti nereikėtų.
Švedijai fiksavus pirmąjį Europoje b raupų atmainos atvejį, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas sako, kad kol kas nėra prielaidų tikėtis beždžionių raupų viruso protrūkio. Tačiau, anot virusologo, visuomenė turi atsižvelgti į šios raupų atmainos paplitimą Afrikoje ir visuomet būti pasiruošusi. Jis pažymi, kad siekdami apsisaugoti nuo šios ligos Lietuvoje kol kas pasiskiepijo iki 100 žmonių.
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras paskelbė, kad „labai tikėtina“, jog Europoje padaugės pavojingos beždžionių raupų atmainos atvejų. Dar praėjusią savaitę pirmas atvejis atvejis buvo nustatytas Švedijoje. Virusas sparčiai plinta Afrikoje, ypač Demokratinėje Kongo respublikoje. Afrikoje šiemet nuo šio viruso mirė daugiau nei 500 žmonių. Apie tai, kokia tikimybė, kad beždžionių raupai pradės sparčiai plisti Europoje, LNK žurnalistas kalbėjosi su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausiuoju specialistu Kęstučiu Rudaičiu.
Naujos pandemijos baiminasi tiek Lietuvos, tiek užsienio medikai. Amerikiečių virusologai stebi seniai žinomą paukščių gripo virusą, bet jis plinta nebe vien tarp paukščių, todėl tai kelia vis didesnį nerimą.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išreiškė susirūpinimą dėl didėjančio paukščių gripo H5N1 viruso potipio plitimo naujoms gyvūnų rūšims, įskaitant žmones, kurių mirštamumas susirgus yra nepaprastai didelis.
COVID-19 vis dar kelia grėsmę, nes po pasaulį plinta vienas šio viruso variantas, pranešė Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). „Mes turime būti budrūs, kadangi virusas plinta, vystosi ir kinta“, – teigė PSO ekspertė Maria Van Kerkhove.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį pranešė, kad COVID-19 pandemija šiais metais gali stabilizuotis iki tokio lygio, kad kels grėsmę panašią į gripą.
Hipotezė, kad COVID-19 virusas gali būti dirbtinės kilmės, skando nuo pat pražūtingos pandemijos pradžios. Aukštų JAV pareigūnų pasisakymai suteikė naują impulsą šioms kalboms. FTB direktoriaus Christopherio Wray nedviprasmiškos užuominos padidino įtarimą, kad, oficialiais duomenimis, apie 7 mln. žmonių gyvybių nusinešęs virusas po pasaulį paplito ištrūkęs iš laboratorijos Kinijoje.
Gripas šį žiemos sezoną užklupo anksčiau, ir aiškėja, kad jo banga bus didelė. Nors apslopo, bet dar nedingo ir COVID-19. Puola, ypač vaikus, ir dar vienas virusas – RSV. Kas lėmė tokį virusų kokteilį?