Rusijos politika smogė „Putino“ akcijoms

Pavadinkite tai Putino išpardavimu.

Akcijos Rusijos bendrovių, kurios akivaizdžiai susijusios su ministru Pirmininku Vladimiru Putinu arba gauna pelno, pasinaudodamos ekonomine sistema, kurią jis sukūrė, daug kur išparduodamos, padidėjus politinei rizikai po parlamento rinkimų gruodžio 4 dieną.

Daugiausiai krintančioje rinkoje prarado dujų bendrovė „Novatek“, kurios pagrindinis akcininkas yra prekiautojas nafta Genadijus Timčenka, senas V.Putino pažįstamas dar nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios.

Nuo išpardavimo nukentėjo ir žaliavų bendrovės, kurias kontroliuoja Rusijos verslininkai, pavertę savo artimus ryšius su Kremliumi daugiamilijardiniais turtais.

Tarp jų yra aukso gavybos bendrovė „Polius“, kurioje dalis priklauso trečiajam turtingiausiam Rusijoje žmogui Michailui Prochorovui, ir kalio trąšų gamybos bendrovė „Uralkalij“, kurią Suleimanas Kerimovas ir jo sąjungininkai ėmė kontroliuoti šiais metais, remiant valstybiniams bankams.

Šios bendrovės gavo naudos iš to, ką Kingsmillas Bondas, „Citi“ vyriausiasis analitikas, vadina „rentos perskirstymu“ - tai mandagus pavadinimas privilegijų, kurias V.Putino Rusijoje turi „savas žmogus“, galėdamas prieiti prie prekybos operacijų ir didelių gamtinių išteklių.

Kol opozicija protestuoja prieš parlamento rezultatus, kurie sumažino valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ daugumą parlamente, investuotojai parduoda akcijas, kurių perspektyvos, jų nuomone, yra susijusius su režimo stabilumu.

V.Putinas ketina sugrįžti į Kremlių kitų metų kovą, bet dabar, kai opozicija reikalauja pakartotinai surengti parlamento rinkimus, jo kelias į trečiąjį laikotarpį prezidento poste susiaurėjo ir pilnas pavojų.

„Anksčiau buvo visiškai akivaizdu, kad politinėje sistemoje vyrauja ir ją kontroliuoja Putinas. Kol kas viskas taip ir yra, bet “valdžios vertikalė„ griūva arba, bent jos fasadas skeldėja, sakė analitikas, prašęs neskelbti jo pavardės. - Tačiau mes tikrai žinome, kad Putino akcijos krinta, bet sunku pasakyti, kaip viskas baigsis“.

Traukiasi užsieniečiai

Nuo rinkos uždarymo gruodžio 2 dieną - paskutinės prekybos dienos prieš rinkimus - iki uždarymo pirmadienį Maskvos vertybinių popierių rinkos indeksas MMVB nukrito 10,3 procento.

Dolerio indeksas „MSCI Russia“, tarptautinis indeksas, aprėpiantis akcijos, kuriomis prekiaujama užsienyje, nukrito 13,2 punktų. Toks skirtumas atspindi, kad rublis per šį laikotarpį krito 2,5 procento.

„Novatek“ pasauliniai depozitiniai vekseliai, kuriais prekiaujama Londone, per šį laikotarpį atsiliko nuo „MSCI Russia“ 9,9 proc. ir tapo blogiausiais indekso, į kurį įeina 26 akcijos, atstovais.

Bendrovė „Novatek“, kurios dalis indekse siekia 5,4 proc., buvo ypatinga favoritė tarp užsienio investuotojų, maniusių, kad ji yra žaidėja Rusijos dujų vidaus rinkoje, organizuota geriau nei nerangi valstybinė eksporto monopolija „Gazprom“.

Bet masinis užsienio investuotojų pasitraukimas sunaikino „Novatek“ pasaulinių depozitinių vekselių 15 proc. premiją, palyginti su jos akcijomis Maskvoje gruodžio 2 dieną, nors ir sėkmingas buvo bendrovės pristatymas analitikams praėjusią savaitę, sukėlęs bangą rekomendacijų „pirkti“ jos akcijas.

Kai kurie rinkos prekiautojai Maskvoje yra labiau optimistiški ir mano, kad Rusijos rinka, kuri jau prekiauja su 40 proc. nuolaida, palydinti kylančiomis kainomis, siūlo žemas kainas tiems, kurie laukia politinės situacijos nusistovėjimo.

„Žmonės bijo, kad kas nors dar išsigąs, - sakė Aleksejus Bačiurinas iš investicinio banko “Renaissance Capital„.- Aš manau, tai laikina - Putinui nėra pavojaus, jeigu jis nesielgs kaip nors papiktinamai. Žmonės vėl domėsis tokiomis bendrovėmis kaip “Uralkalij„ ir “Novatek„ - tai labai gerai valdomų bendrovių pavyzdžiai“.

Investuotojų nuogąstavimai pasitvirtins, jeigu protesto judėjimas, suvienijęs keliasdešimt tūkstančių žmonių, bus pakankamai stiprus, kad būtų suabejota Putino pretenzijomis tapti prezidentu, bet rinkos žaidėjai nesitiki Arabų pavasario scenarijaus įgyvendinimo.

Valdžia atmeta galimybę surengti pakartotinius rinkimus, o pirmadienį pradėta Michailo Prochorovo prezidento rinkimų kampanija vertinama kaip tylaus oficialaus pritarimo padarinys, kuriuo siekiama suskaldyti liberalius balsus.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių