Kirpėjos verdiktas: po atostogų neprižiūrėtus plaukus teks nurėžti

Maloniai šildanti saulė, plaukus kedenantis lengvas vėjas, maudynės atviruose vandens telkiniuose – atrodo, ko daugiau reikia tobuloms atostogoms. Tačiau jei po jų nenorite iš kirpyklos išeiti gerokai patrumpintais plaukais, pakankamai dėmesio skirti jų priežiūrai derėtų ir šiltuoju sezonu.

Pataria specialistė – grožio pajėgos.lt salono kirpėja stilistė Deimantė Dubinaitė.

Be kepuraitės nė iš vietos

– Nepasirūpinus tinkama plaukų priežiūra šiltuoju metų laiku, jie gali nušiurti, imti lūžinėti, prarasti spalvą. Norint to išvengti prieš ruošiantis saulės vonioms pirmiausia patariama nepamiršti kepuraitės ar kito galvos apdangalo.

Taip pat vasarą būtina pasirūpinti tinkama apsauga nuo ultravioletinių spindulių. Geriausia rinktis visą plaukų priežiūros ir formavimo priemonių liniją – pradedant šampūnu, baigiant kosmetika. Ieškant labiausiai tinkančios priemonės svarbu nepamiršti įvertinti ir plauko struktūros – ar jis tiesus, ar banguotas, ar garbanotas.

Vasarą iššūkiu plaukams tampa ne tik saulė, bet sūrus vanduo. Veikdamas kartu su saule jis dar labiau blukina plaukus (galima sakyti, veikia kaip natūralus peroksidas).

Kosmetiką su UV apsauga būtinai turi naudoti šviesių plaukų savininkės ir albinosai. Jų oda itin jautri, todėl tinkamos apsaugos reikalauja ne tik kūno, bet ir galvos oda. Priešingu atveju, gali atsirasti net žaizdelės, o skyrimo vietoje, jei vaikštoma be galvos apdangalo, pradėti plonėti oda. Taip sukuriamas termoefektas, kurio pasekmė – plaukų slinkimas. Toks termoefektas poveikiu net prilygsta nepageidaujamų plaukelių šalinimo procedūrai.

Nenaudojant plaukų priežiūros priemonių su apsauga nuo saulės blondinėms plaukai gali pradėti pūstis, šakotis, tapti matiniai. Brunetėms saulė ypač nepalanki dėl spalvos blukinimo.

Vengti sūraus vandens

Vasarą iššūkiu plaukams tampa ne tik saulė, bet sūrus vanduo. Veikdamas kartu su saule jis dar labiau blukina plaukus (galima sakyti, veikia kaip natūralus peroksidas). Jeigu plaukas yra porėtas (dažniau toks būna blondinių ir garbanių), po maudynių jūroje jis gali „surinkti“ ne tik dumblius ir kitus elementus, bet ir druską. Dėl to plaukas gali pradėti lūžinėti, tapti matinis. Atgaivinti plaukus šiuo atveju padėtų giluminio valymo šampūnas. Ypač tai svarbu padaryti, jei po to norima naudoti keratinines priemones. Priešingu atveju, plaukus galima greitai sugadinti.

Giliai valantis šampūnas rekomenduojamas tiek brunetėms, tiek blondinėms. Visgi jo nepatartina naudoti kasdieną, tačiau po maudynių jūroje jis reikalingas. Toliau plaukams atgaivinti geriausia naudoti keratininę priemonę (kaukę arba kondicionierių) bei natūraliai drėkinančią priemonę.

Apskritai geriausia būtų stengtis galvos nepanardinti arba užsidėti plaukimo kepuraitę. Kitu atveju, jei plaukas porėtas, po atostogų iš kirpėjos galite išgirsti verdiktą – plaukus reikės nurėžti.

Aliejukas gali „sukepti“

Kalbant apie aliejukus, norėčiau pabrėžti, jog tai, kad jis apsaugo plauką nuo karščio ir saulės, nėra tiesa. Jei jau nieko kito nėra po ranka, naudoti aliejuką būtų mažesnė blogybė, nei išvis nenaudoti jokios priemonės. Tačiau iškart prieš pat einant degintis juo padengus plauką, aliejukas ant jų gali tiesiog „sukepti“.

Nenorintiems nei naudoti kosmetikos, nei dėtis kepuraitę ir plaukams jau esant paveiktiems nepalankių veiksnių, pagelbėti galėtų sisteminis plaukų atkūrimas. Tai šiek tiek panašu į veido valymą. Pavyzdžiui, tuomet yra naudojamas giliai valantis šampūnas, pH atkurianti kaukė, keratinas ir antioksidacinė drėkinamoji kaukė.


Verta žinoti

Jei daug laiko praleidžiate  prie jūros ar baseino, patartina plaukus papurkšti nenuplaunamu kondicionieriumi, kuris padės išvengti jūros druskos bei chloro daromos žalos.

Šiltuoju sezonu leiskite plaukams išdžiūti natūraliai, jei įmanoma, visiškai atsisakykite plaukų džiovintuvo.

Nepamiršti tinkamos plaukų priežiūros vasarą turėtų ir vyrai. Dėl didesnės plaukų slinkimo rizikos kepuraitę dėvėti būtina. Turintieji ilgesnius plaukus turėtų nepamiršti ir kondicionieriaus su apsauga nuo UV.

Jei vėjas suvėlė kaltūną

Susivėlusius plaukus iššukuoti puikiai padės specialios plastmasinės (vadinamosios vonios ar dušo) šukos. Mitas tai, kad pirmiau reiktų plaukus ištepti kokiu aliejumi ar kita priemone ir tik tada bandyti iššukuoti. Taip pat į pagalbą gali ateiti šeriniai šepečiai (juos geriau naudoti ant drėgnų plaukų). Tačiau jei plaukai gerokai susivėlę, nereikėtų skubėti plauti galvos, o geriau šukuoti panaudojus kondicionierių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Milda

Milda portretas
pažįstu plaukų stilistę, kuri tikrai taip negrasintų, o puikiai atgaivintų plaukus... daugeliui ilgaplaukių nuostabiai sutvarkė plaukus, taigi, kad nereikėtų čia rodyti savo siauros kompetencijos...

"Plaukus teks nurėžti..."

"Plaukus teks nurėžti..." portretas
O nukirpti, pakirpti ar patrumpinti negalima? Ar būtina peiliu nurėžti?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių