Ar bus privalomas istorijos egzaminas: ministrė išsakė savo vertinimą

Parlamentarui Dariui Jakavičiui žadant inicijuoti diskusijas dėl privalomo istorijos egzamino arba būtinų šio dalyko pamokų 11-oje bei 12-oje klasėse, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) vadovė Raminta Popovienė nurodo, kad tokia galimybė šiuo metu nėra svarstoma.

„Diskusijos, kaip kelti istorijos pamokų kokybę ir didinti mokinių įsitraukimą bei susidomėjimą šių pamokų turiniu, yra sveikintinos ir reikalingos. (...) Tačiau būtina akcentuoti, kad, įvedus papildomą egzaminą, didėtų ugdymo programų apimtis ir moksleivių mokymosi krūvis“, – Eltai raštu perduotame komentare pabrėžė R. Popovienė.

„Dabartinės geopolitinės situacijos akivaizdoje ugdyti istorines žinias, istorinės atminties kontekstus, kritinį mąstymą, pilietiškumą ir patriotizmą yra itin svarbu. Tačiau tai užtikrina ne vien istorijos egzamino buvimas. (...) Šios temos dėstomos ir pilietiškumo pagrindų, lietuvių kalbos ir literatūros pamokose“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę socialdemokratas D. Jakavičius Eltai sakė, kad žada inicijuoti diskusijas apie privalomą istorijos egzaminą arba bent jau būtiną šio dalyko mokymąsi 11-oje bei 12-oje klasėse.

Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininko teigimu, to priežastis – jaunimo kritinio mąstymo trūkumas, pastebėtas po to, kai įsigaliojo nevienareikšmiškai sutiktas totalitarinių režimų simbolius iš viešųjų erdvių šalinantis desovietizacijos įstatymas.

Nacionalinė švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, šiais metais vyksiančios pagrindinės brandos egzaminų sesijos metu istorijos egzaminą laikyti pasirinko 10,4 tūkst. vienuoliktokų ir 10 tūkst. dvyliktokų. 

Iš viso pirmas valstybinių brandos egzaminų dalis laikys per 29,3 tūkst. vienuoliktokų, o pagrindinėje brandos egzaminų sesijoje dalyvaus daugiau kaip 27 tūkst. dvyliktokų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

o'Žys \\\\\.../////

o'Žys  \\\\\...///// portretas
B Ū T I N A,o iš kur žinos,kas Lietuvą "išvadavo".
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių