Darbą policijoje derina su konditerija: prie puodų save labiau atrandu

Policijos pareigūnai, buhalteriai, stiuardesės, odontologai ir kiti įvairių specialybių žmonės laisvu metu susiburia ten, kur gali pailsėti nuo įtemptų darbų ir rankas panardinti į kvepiančias kepinių tešlas.

Kaunietis Remigijus neša prie orkaitės savo paruoštus kepinius, kuriuos pats pagamino ir dabar beliko iškepti. Tokie kepiniai keliauja į įmonių šventes, valgyklas, vakarėlius ar tiesiog parduotuves, tačiau retas žino, kad skanumynus jiems pagamino ne konditeris, o tris dešimtmečius pareigūnu dirbantis vyras. 

„Daugiau nei 30 metų esu policininkas, dirbu Kauno areštinėje“, – pasakojo Kauno policijos areštinės budėtojas, konditeris Remigijus Lažauninkas.

Remigijaus darbas įtemptas ir atsakingas. Pas jį patenka visi padarę įvairiausius nusikaltimus, kuriems paskirtas sulaikymas. 

LNK stop kadras

Pareigūnas kasdien prižiūrintis net ir sunkiausius nusikaltėlius, nusimetęs policininko uniformą laisvalaikį leidžia Maisto pramonės ir prekybos mokymo centre, kur siekia įgyti antrą specialybę. Remigijus dabar mokosi toje pačioje mokykloje su savo dukra, pasirinkusia konditerės specialybę. 

„Man 50 metų ir didžiuojuosi, kad tokių metų sugebu įprasminti hobį ir gauti virėjo diplomą šioje profesinėje mokykloje“, – džiaugėsi R. Lažauninkas.

LNK stop kadras

Esą šis hobis padeda atsipalaiduoti, o po mokslų gali tekti į spintą padėti pareigūno uniformą.

„Pareigūnas nėra antžmogis, nėra griežtas, piktas. Dabar prie puodų save labiau atrandu nei policijoje“, – pripažino Kauno policijos areštinės budėtojas.  

Remigijus konditerijos kurse ne vienintelis dirbantis sudėtingą kasdienį darbą atradęs save konditerijoje. Pavyzdžiui, Jurgita dirba buhaltere. 

„Pakeisti aplinką visai gerai. Atlieku pilną įmonių apskaitą, sudėtingas darbas, tad konditerija man meditacija“, – atviravo buhalterė, konditerė Jurgita Šlapkauskienė. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

O kaneles gamina ilgametė turizmo ekspertė. Moteris sako, kad tiek įniko į mokslus ir maisto gamybą, kad į įprastą darbą greičiausiai nebegrįš. Persikvalifikuoti paskatino šeima. 

„Man labiausiai prie širdies minkyti tešlą, kočioti, tai yra mano meditacija. Kad ir kokia būčiau pavargus fiziškai, visada pailsiu emociškai, apie nieką negalvoju“, – sakė turizmo ekspertė, konditerė Greta Kublickienė. 

Saldėsius galima gaminti ir dirbant degalinės operatore, kaip Greta. Moteris sako, kad kolegos, sužinoję, kur mokosi, prašo skanėstų pagaminti ir jiems. Moteris iššūkių nebijo, labiausiai mėgsta gaminti tortus.

Dėstytojai sako, kad tokių pavyzdžių, kai žmonės nori persikvalifikuoti, itin padaugėjo iš pačių netikėčiausių specialybių. 

„Visai neseniai žmogus baigė IT, atidarė mažąją bendrovę ir ten gamina kreminius gaminius“, – teigė Maisto technologijų ir prekybos skyriaus vedėja Virginija Rasa Venterienė.

Visgi, nors studijuoti į profesines mokyklas ir ateina, tačiau dar nepakankamai. Dėstytojai sako kasdien sulaukiantys įmonių užklausų ieškančių darbuotojų įvairiose maisto pramonės srityse.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vidmantas

Vidmantas portretas
Tai ir kepk savo spurgas, o ne policinkauk.Darbas policijoje ,pačiam, papildomas uždatbis, valdiški pinigai.Gilinkis į savo darbą, atlikamas Pareigas bei funkcijas policijoje. Arba kepk spurgas.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių