Pilietybės drama: ar iš Drobiazko lietuviškas pasas atimtas teisėtai?

Šansas susigrąžinti Lietuvos pilietybę – gyvas. Regionų administracinis teismas kreipėsi į Konstitucinį Teismą prašydamas išsiaiškinti, ar pagrįstai iš Margaritos Drobiazko atimtas lietuviškas pasas.

„Kodėl tik tie, kurie turi tam tikrą požymį, tai yra pilietybės įgijimą išimties tvarka, patenka į šią reguliavimo sritį“, – teiravosi Regionų administracinio teismo pirmininkas Gediminas Užubalis. 

Pasak teisėjo, klausimų kelia ir tai, ar tikrai M. Drobiazko draugystė su Rusijos prezidento atstovo Dmitrijaus Peskovo žmona Tatjana Navka bei nuolatinis dalyvavimas jos rengiamuose ledo šou tikrai pakankamas argumentas atimti lietuvišką pasą.

„Antras pagrindas numatytas, kad tiesiog viešas kitos valstybės palaikymas, taigi sistemiškai aiškinant, jis taikytinas tik tada, kai tokie veiksmai nesukelia grėsmės nacionalinio saugumo interesams. Tai teismui kilo klausimas, kokio tikslo siekiama“, – aiškino G. Užubalis. 

Anot M. Drobiazko ginančios advokatės, toks teismo sprendimas yra palankus. Esą tai pirmas žingsnis, norint išsiaiškinti, ar pilietybė buvusiai profesionaliai čiuožėjai atimta pagrįstai.  

„Teisingas teismo sprendimas pašalinti jam kilusias abejones ir kreiptis į Konstitucinį Teismą. Kaip matome iš teismo nutarties, tų abejonių teisėjams kilo“, – teigė M. Drobiazko advokatė Sandra Ponelienė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

Priimtu sprendimu esą pasidžiaugė ir pati M. Drobiazko.

„Mes ją informavome, kad toks sprendimas yra. Aišku, pasidžiaugėme kartu. Kol kas daugiau jos reakcijų negaliu pasakyti“, – sakė S. Ponelienė. 

Įstatymo pataisas dėl pilietybės netekimo išimties tvarka ją gavusiems inicijavusi parlamentarė Dalia Asanavičiūtė ir toliau mano, kad pilietybė iš M. Drobiazko atimta pagrįstai. 

„Man atrodo, kad žmonės savo tam tikrais veiksmais aiškiai demonstruoja palaikymą režimui, tegul ir per meną. Manau, kad pilietybė tuomet nereikalinga“, – akcentavo Seimo narė D. Asanavičiūtė. 

Gali būti, kad tokia byla neapsiribos tik mūsų nacionaliniais teismais.

Pasak D. Asanavičiūtės, kreipimasis į Konstitucinį Teismą gali kaip tik išeiti į naudą, kadangi šio išvada neginčijama.  

„Kreipimasis į Konstitucinį Teismą, manyčiau, apskritai eliminuotų visas kitas tarpines svarstymo stadijas ir turėtume sprendimą, kuris būtų galutinis, neapskundžiamas“, – kalbėjo Seimo narė.

Kiek laiko reikės laukti Konstitucinio Teismo išvados, kol kas neaišku. Tačiau M. Drobiazko advokatės neatmeta galimybės kreiptis ir į Europos Žmogaus Teisių Teismą, jeigu sprendimas visgi nebus palankus.  

„Gali būti, kad tokia byla neapsiribos tik mūsų nacionaliniais teismais. Yra tokia galimybė kreiptis asmenims“, – pabrėžė M. Drobiazko advokatė. 

Prieš mėnesį teisme pradėjus nagrinėti skundą posėdyje, nuotoliu dalyvavo ir pati M. Drobiazko. Tiesa, šį kartą sprendimo paskelbimo ji nestebėjo. Netrukus 53-iąjį gimtadienį švęsianti M. Drobiazko su vyru Povilu Vanagu visai neseniai susilaukė pirmagimės.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nu

nu portretas
teisetai ,jei gavo isimties tvarka ,isimtes ir atime.va is teisetai gimusiu ir igyjusiu atima ,vos tik gavus antra..ta ruske nori turet 2,but ruse ir LIetuve ,gi saket rusynas nedraugiska salis !plius visi nubalsavot pries dviguba.........!

neteisetai atimta

neteisetai atimta portretas
reikia atimti is abromaviciu gimineles

Pilietiškas

Pilietiškas portretas
Tokių ruskių Lietuvai nereikia! Ar ji moka lietuvių valstybinę kalbą, pirmiausia! O jų, su jau tikriausia rusakalbiu Vanagu, abiejų draugystė su Peskovo žmona turi kelti didelį susirūpiinimą Lietuvai - iš tokių tik ir lauk " smūgio" ne tik Ukrainai, bet ir patiems. ABU NEPATIKIMI - tegul gyvena šie rusai, vienas jau surusėjęs, o kita tikra rusė Putino rėžimo draugė, Rusijoje! Labai gerai, kad jau Lietuvos pilietybės neturi. Teisinga!
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių