Šnipai gali siųsti žinutes, paslėptas „Google“ paieškoje

"Google" paieškoje esantys pasiūlymai, kai vedami paieškos žodžiai, gali būti panaudoti slaptai žmonių komunikacijai. Taip teigia Varšuvos technologijos universiteto darbuotojas Wojciechas Mazurczykas, kuris specializuojasi stenografijoje – paslėptų žinučių moksle.

Mokslininkas ir jo komanda sugalvojo būdus, kaip teroristų šnipai ir aktyvistai gali bandyti komunikuoti, praneša newscientist.com Kad būtų išvengta įtarinėjimų, metodas turi būti naudojamas kuo įprastesnėje erdvėje. O kas galėtų būti mažiau įtartina nei kažkas „goglinantis“ internetinėje kavinėje.

Mokslininkų komanda pradėjo tyrinėti „Google Suggest“ ir bandyti nustatyti ar per jį galima užslėpti žinutę. „Google Suggest“ principas yra pasiūlyti 10 galimų variantų, kai tik pridedama viena raidė. Pasiūlymai duodama pagal populiariausias paieškas.

Kartais „išlindę“ pasiūlymai atrodo neturintys prasmės, tačiau gali būti panaudoti žinios kodavimui.

Tyrinėtojų komanda infekuoja atakuojamą kompiuterį kenkėjiška programa „StegSuggest“. Tai sudarbo „Google Suggest“ sąrašą, kuriuo dalijasi "Google" ir infekuotas kompiuteris ir prideda kitą skirtingą žodį prie siūlomų dešimties žodžių sąrašo. Pridedami žodžiai yra išrinkti iš populiariausių 4000 angliškų žodžių, kad jie nepasirodytų per daug įtartini.

Žinutės gavėjas renka bet kokį paieškos junginį ir užfiksuoja kiekvieną paskutinį žodį iš siūlomų variantų. Vėliau surinkti žodžiai išverčiami pagal „kodų knygutę“, kurioje yra 4000 žodžių, kurie yra užkoduoti 10-bičiais binariniais skaičiais. Šie skaičiai sujungiami į vieną grandinę ir paverčiami tekstu, naudojant atskirą programą žinutės gavėjo asmeniniame kompiuteryje.

Nepaisant originalaus būdo, Kembridžo universiteto kriptologas Rossas Andersonas įsitikinęs, kad tarp siuntėjo ir gavėjo yra per daug stabdžių, kad toks komunikacijos būdas būtų nepastebėtas atitinkamų stebėjimo organizacijų.


Šiame straipsnyje: Google Paieškašnipaiterorista

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių