Tarptautinio valiutos fondo vadovė bus teisiama gruodžio viduryje

  • Teksto dydis:

Tyrėjai įtaria, kad arbitražo procesas buvo suklastotas B. Tapie, rėmusio N. Sarkozy per jo 2007 metų rinkimų kampaniją, naudai.

Ch. Lagarde, kuri finansų ministro poste dirbo nuo 2007 iki 2011 metų, visuomet tvirtino, kad veikė taip, kaip buvo naudingiausia Prancūzijai.

Kiti asmenys, tarp jų – B. Tapie, jo teisininkas, vienas arbitrų, Ch. Lagarde buvęs administracijos vadovas Finansų ministerijoje ir dabartinis telekomo „Orange“ vadovas Stephane'as Richard'as (Stefanas Rišaras), šioje byloje yra kaltinami sukčiavimu.

Ch. Lagarde teismo posėdžiai gali trukti nuo gruodžio 12-osios iki gruodžio 20-osios, sakė šaltinis teisme. Ją teis trys teisėjai ir 12 parinktų parlamentarų iš aukštųjų ir žemųjų parlamento rūmų.

Ch. Lagarde, baltaplaukė dviejų vaikų motina, TVF vadovo poste pakeitė nešlovę užsitraukusį savo tėvynainį Dominique'ą Straussą-Kahną (Dominiką Strosą-Kaną). Pastarasis atsistatydino, kad galėtų susitelkti į kovą teisme prieš kaltinimus dėl lytinių nusikaltimų.

Kitas buvęs TVF vadovas, ispanas Rodrigo Rato (Rodrigas Ratas), taip pat turėjo stoti prieš teismą dėl netinkamo lėšų panaudojimo tuo metu, kai jis vadovavo ispanų skolintojui „Bankia“.

TVF atlieka svarbų vaidmenį pasaulinėje finansų sistemoje, nes finansinius sunkumus patiriančioms šalims suteikia paskutinę galimybę pasiskolinti. Jis taip pat prižiūri finansų rinkas ir veikia kaip įtakingas politikos patarėjas vyriausybėms.

Ch. Lagarde buvo svarbi veikėja per derybas dėl finansinės pagalbos Graikijai. Ji dėjo dideles pastangas reformuoti savo instituciją, kai jos vaidmuo pradėjo blėsti dėl didėjančios Kinijos įtakos.

TVF vadovė tapo pavyzdžiu talentingoms moterims, kovojančioms su vyrų dominavimu didelėse organizacijose, o vienu metu buvo laikoma galima kandidate į Prancūzijos prezidentus, tačiau pati tokias ambicijas neigia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių