- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Iš visų per pirmą pusmetį į eismo įvykius patekusių elektrinių paspirtukų vairuotojų trečdalis nedėvėjo šalmo, penktadalis buvo apsvaigę nuo alkoholio.
Tėvai ir pavyzdžiai
Policijos duomenimis, pirmą šių metų pusmetį užfiksuota per 300 eismo įvykių, kai elektrinių paspirtukų vairuotojai nedėvėjo jokių apsaugos priemonių, pirmiausia – šalmo.
„Pirkdami vaikui elektrinį paspirtuką tėvai dažnai nepagalvoja apie potencialius pavojus ir galimus padarinius. Elektrinis paspirtukas – ne žaislas, o transporto priemonė. Tad pirmiausiai reikėtų pasirūpinti, kad atžala žinotų bent pagrindines Kelių eismo taisykles (KET), tuomet nupirkti jam šalmą ir tik tuomet – paspirtuką“, – pabrėžė Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.
Pareigūną stebina ir tėvų neatsakingumas, kai jie patys, dažnai nedėvėdami jokių apsaugos priemonių, elektriniu paspirtuku dar vežasi ir vaiką be šalmo.
„Draudžiama vienu paspirtuku važiuoti dviem ar trims žmonėms. Tikėtis, kad tokį pavyzdį matęs vaikas paaugęs pats elgsis atsakingai, mažų mažiausiai naivu“, – akcentavo V. Grašys.
Statistika – su išlygomis
Trečias dažniausias (po važiavimo be apsaugos priemonių ir vairavimo apsvaigus) elektrinių paspirtukų vairuotojų nusižengimas – kelio ženklų, ženklinimo ir vairavimo tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas.
Pirmą šių metų pusmetį tokių buvo šiek tiek daugiau nei dešimtadalis iš visų, patekusių į eismo įvykius.
V. Grašys taip pat atkreipė dėmesį, kad policijai dažniau žinomi tampa tie atvejai, kai eismo įvykyje dalyvauja ne vien elektrinio paspirtuko vairuotojas, bet ir pėsčiasis ar kitos transporto priemonės vairuotojas.
„Kai eismo įvykyje dalyvauja dvi šalys, tikimybė, kad bent viena jų praneš apie incidentą, kur kas didesnė. Yra nemažai atvejų, kai į sveikatos priežiūros įstaigą patenka asmuo, vairavęs paspirtuką, bet mes apie tai nesužinome. Dėl šios priežasties statistika nėra visavertė ir nevisiškai atspindi realią situaciją“, – teigė policijos atstovas.
Veiksminga prevencija
Komentuodamas pirmojo pusmečio statistiką, V. Grašys sakė, kad buvo fiksuota 20 atvejų, kai elektrinių paspirtukų vairuotojai apgadino kitas transporto priemones, kelių įrenginius ar kitą turtą, ir šeši atvejai, kai buvo sutrikdyta kitų asmenų sveikata.
Du kartus policijai teko drausminti netgi į automagistralę išvažiavusius paspirtukininkus.
„Nesilaikant KET, vairuojant apsvaigus ar be apsaugos priemonių, eismo įvykio padariniai gali būti labai skaudūs. Prevenciškai – ypač tėvams – siūlyčiau pasižiūrėti medikų turimas nuasmenintas nuotraukas, kuriose užfiksuoti paspirtukininkai po traumų. Labai paveiki priemonė“, – pastebėjo V. Grašys.
Neblaiviems – jokių išimčių
Generalinis policijos komisaras yra įpareigojęs apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnus organizuoti eismo saugumo priemonę „Dviračiai“.
Jos metu kontroliuojama, kaip mikrojudumo priemonių vairuotojai laikosi KET reikalavimų. Šiemet tai jau vyko tris kartus, reidas numatytas ir rugsėjo 6–8 d.
Pasak Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro vadovo, policija pirmiausia stengiasi edukuoti eismo dalyvius, kad užkirstų kelią galimiems skaudiems įvykiams ateityje.
Policijai teko drausminti netgi į automagistralę išvažiavusius paspirtukininkus.
„Skirdami vienokią ar kitokią nuobaudą, tikimės, kad tai bus paveiki priemonė, paskatinsianti įvertinti savo, kaip eismo dalyvio, elgesį. Tai galioja tiek pėstiesiems, einantiems per gatvę, degant raudonam šviesoforo signalui, tiek automobilių vairuotojams, nepasirenkantiems saugaus greičio, tiek neatsakingai besielgiantiems paspirtukų vairuotojams. Kai eismo dalyvis neblaivus, jokių nuolaidų, įspėjimų ar edukacijos būti nebegali, numatyta griežta atsakomybė be jokių išimčių“, – pabrėžė V. Grašys.
Siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą ir didinti paspirtukininkų atsakingumą, Lietuvos transporto saugos administracija šiemet inicijavo informacinę-edukacinę kampaniją „Riedėk šalmingai“.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Vilniuje nelieka raitosios policijos: priežastys – dvi
Dėl mažo efektyvumo ir finansinių priežasčių, Vilniuje planuojama atsisakyti raitosios policijos, sekmadienį pranešė LRT radijas. ...
-
Ministerija parengė standartą ligoninėms: kaip pasiruošti galimoms grėsmėms?
Kilus ekstremaliai situacijai ar krizei šalies ligoninių skubios pagalbos, intensyviosios priežiūros, sterilizavimo, rentgeno ar kiti diagnostikos skyriai, operacinės, vaistinės bei laboratorijos turėtų būti aprūpintos elektros tiekimu mažiaus...
-
Lapkričio 24-oji Lietuvoje ir pasaulyje
Lapkričio 24-oji, sekmadienis, 47 savaitė. ...
-
Nuo kitų metų startuos nauja Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa
Nuo sausio mėnesio startuos penkmetį truksianti naujoji Lituanistikos prioriteto įgyvendinimo programa, praneša Lietuvos mokslo taryba (LMT). Programos, kuria siekiama vystyti lituanistinius tyrimus, finansavimui numatyta maždaug 22 mln. eurų. ...
-
Švedija prisijungė prie danų, po kabelių pažeidimo stebinčių kinų laivą Baltijos jūroje5
Švedijos pakrančių apsauga šeštadienį pranešė prisijungusi prie Danijos, stebinčios sąsiauryje tarp Danijos ir pietvakarinių Švedijos krantų sustojusį Kinijos krovininį laivą, kelioms šalims pradėjus tyrimu...
-
Kuri Kauno eglutė gražesnė: šių ar praėjusių metų?24
Nauja puošimo komanda Kaune šiandien paskleidė meduolių kvapą – Vienybės aikštėje įžiebta miesto eglė. Praeitais metais Kalėdos Kaune susitelkė ties lengvumo tema. Tada eglę puošė menininkė Jolanta Šmi...
-
Lietuvoje įžiebta pirmoji Kalėdų eglė: Kaunas pakvipo meduoliais, Kalėdų Senelis leidosi stogu83
Kauno Vienybės aikštėje įžiebta eglė – smaližių širdis tirpdančiomis dekoracijomis papuoštas kalėdinis medis ėmė skaičiuoti iki didžiųjų metų švenčių likusį laiką. ...
-
Restauruoti Prienų ir Kauno rajono miškuose rasti partizanų dokumentai21
Po metus trukusių darbų restauruota dalis Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentų. Dalies dokumentų, daugiau kaip 70 metų išbuvusių po žeme, nepavyko atkurti. ...
-
Naktį – žemiausia šaltojo sezono temperatūra: kur taip šalo?
Šią naktį išmatuota kol kas pati žemiausia 2024–2025 m. šaltojo sezono oro temperatūra, pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba. ...
-
Po incidento progimnazijoje prabilo apie mokyklų saugumą: reikia daryti du dalykus
Klaipėdoje vyrui patekus į progimnaziją ir pavogus moksleivių telefonus, švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ignas Gaižiūnas teigia, kad stiprinant ugdymo įstaigų saugumą, svarbiausia užtikrinti aplinkos stebėjimą ir patekimo į pastat...