- Darius Sėlenis
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
-
Šokėja apie anoreksiją: tai meilės trūkumas ir psichikos liga
Anoreksija – psichinė liga. Tai visai ne kūno kultas ar grožio vaikymasis. Tai dėmesio ir meilės trūkumas. Tuo įsitikinusi profesionali šokėja Kristina Tarasevičiūtė, kuri kitados pati per pusmetį numetė 12 kg ir tesvėrė 36 kg.
Desperatiškas klyksmas
28 metų šokėja jautriai reagavo į neseniai pasklidusią informaciją, kad nuo anoreksijos mirė dar viena mergina.
"Taip, gal tai nėra dažnas atvejis, tai nenutinka kiekvienoje šeimoje, tačiau kai nutinka, žmonės nebegali to sustabdyti, nežino, kaip elgtis toliau, nebežino, ką kaltinti, – teigė Kristina. – Anoreksijos priežastis paprasta – meilės trūkumas, kuris, deja, apsėstame prote jau nebus kompensuotas."
Daugelyje projektų nuo baleto iki šiuolaikinio šokio dalyvaujanti, su iliuzionistu Mantu Wizzard pasirodanti šou programoje K.Tarasevičiūtė mano, kad apie anoreksiją beveik niekas garsiai nekalba.
"O šokdama, dalyvaudama projektuose matau ne vieną anoreksija sergančią moterį, – pastebėjo Kristina. – Nereikia dalytis patirtimi apie dietas. Reikia kalbėti apie šią psichikos ligą."
Profesionali šokėja neabejoja, kad anoreksijos nereikia sieti su kūno kultu, nes tai ne grožio vaikymasis.
"Tai meilės, rūpesčio, dėmesio trūkumas, desperatiškas klyksmas, – tikino garsiai savo nuomonę pareiškusi K.Tarasevičiūtė. – Nei alkoholis, nei narkotikai, nei badavimas, nei apsirijimas nėra nuo jų kenčiančių žmonių pasirinkimas, tai jų bandymas pabėgti."
K.Tarasevičiūtė nenori nieko kaltinti, bet jai skaudu, kad artimieji neretai ignoruoja savo šeimos narius, užmerkia akis, tarsi nemato, o po to stebisi: kodėl taip nutiko?
Jos nenori būti gražios
O merginų tvirtinimai, kad nori būti panaši į vieną ar kitą garsią liekną moterį, kurios žengia pasauliniais podiumais? O dar neseniai madų pasaulyje itin madingi berniukiškos figūros ir itin liekni modeliai, kuriuos skatino garsūs dizaineriai, kurių didžioji dalis –- homoseksualai?
"Taip, buvo tokia mada ir tie dizaineriai norėjo prieš save matyti "berniukus", "ono" (bendroji lytis), – sutiko K.Tarasevičiūtė. – Bet grįžkime prie ištakų. Kodėl taip daroma? Norisi dėmesio, sulaukti daug "patinka" "Facebook" svetainėje. Jos nenori būti gražios, nes kiekviena moteris supranta, kad anoreksija ir perdėtas liesumas nėra grožis. Tie žmonės jaučiasi vieniši, jiems trūksta meilės. Tai nesusiję su grožio kultu. Tai yra sutrikimas, analogiškas tam, kai žmogus žaloja save ar žudosi. Lygiai taip pat jis iš lėto save naikina badaudamas."
Kristinai irgi patinka dėmesys, o ir užrašas jos "Facebook" "KriStar" (Kri ir angliškas žodis "star" – tarsi aliuzija į Kristina – žvaigždė) nėra kuklus ir atsitiktinis.
"Tai tik mano vardo ir pavardės Kristina Tarasevičiūtė junginys, – tikino dažnai po pasaulį keliaujanti šokėja. – Kadaise užsienyje buvo labai sunku ištarti mano vardą ir pavardę, kartą net praleidau savo eilę svarbioje atrankoje, nes visiškai neteisingai ištarė mano pavardę. O dabar ir rusai, ir lenkai, ir kinai, ir amerikiečiai puikiai ištaria "Kristar".
"O dėmesys man jau nepatinka, – po pauzės tęsė šokėja. – Taip, iš dalies savo profesiją pasirinkau dėl to, bet pagrindinė priežastis – nebūti tik savimi. Šokėjos darbe galiu įsikūnyti į daugelį vaidmenų, pabūti viskuo."
Suvalgydavo sumuštinį per dieną
K.Tarasevičiūtė nesako, kiek ji sveria dabar. Ji nesisveria, nes šokėjai svarbiausia, kad šlaunų apimtys būtų 51 cm – pagal tai sprendžiama apie fizinę formą.
"Riebalai visur didėja proporcingai", – teigė daugiau nei 50 kg sverianti 169 cm ūgio šokėja.
Šokėjos karjera itin trumpa, todėl ji turi atrodyti tobulai nuo kojų pirštų iki plaukų galiukų.
"Vieną kitą kilogramą mes galime paslėpti po švarku, tačiau šokdama prieš tūkstantinę minią ir vilkėdama triko nepaslėpsiu papildomo kilogramo ir jausiu didelį stresą, – neslėpė Kristina. – Tačiau savęs prisižiūrėjimas, sportas nieko bendrao neturi su badavimu ar anoreksija."
Tiesa, prieš anoreksiją pasisakiusi Kristina pripažino, kad kadaise pati badavo, o sulaukusi trylikos metų per pusmetį numetė 12 kg ir tesvėrė tik 36 kg.
"Tai buvo dėmesio troškimas, pagalbos šauksmas, buvo sunkus paaugliškas laikotarpis, – atvirai pasakojo šokėja. – Atėjau į mokyklą ir pamačiau, kad esu vienintelė moteris, o kitos – mergaitės. Krūtinė, formos jau buvo kaip moters, o septintoje klasėje atrodžiau beveik kaip dabar, tebuvau tik 2 cm žemesnė."
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Geštalto praktika“: metodai, padedantys pažinti žmogaus vidinį pasaulį
Geštalto terapija – tai humanistinis psichoterapijos metodas, orientuotas į žmogaus gebėjimą suvokti ir integruoti savo jausmus, mintis ir elgesį. Jos tikslas – padėti asmeniui pasiekti didesnį sąmoningumą ir atsakomybę už savo gy...
-
Tyrimas: lietuvių emocinis atsparumas kur kas blogesnis nei Europoje1
Kas antras žmogus Lietuvoje abejoja savo gebėjimu susitvarkyti su iškilusiais sunkumais, o kas penktas jaučia nepasitikėjimą savimi. Tokias tendencijas atskleidė „Tele2“ užsakymu atliktas, kartu su Vilniaus universitetu (VU) parengtas...
-
Po Naujųjų – suaktyvėjęs lietuvių įsitraukimas į hobius: psichologai turi paaiškinimą1
Sausiui prasidėjus, gyventojai stačia galva neria į hobius. Iškart po Naujųjų – užsipildė sporto salės, baseinai, šokių, keramikos užsiėmimai. Tendencija nesikeičia metai iš metų, naujų tikslų įgyvendinimo daugelis gr...
-
Švenčių padarinys – pošventinis liūdesys15
Po švenčių neretai jaučiamės apsunkę ne tik nuo silkės ar baltos mišrainės. Sunkios tampa ir mintys. Kaip sausį nepasiduoti pošventiniam liūdesiui ir vėl grįžti į ritmą? ...
-
Sausis – liūdniausias mėnuo?1
Po švenčių spindesio sausis daugeliui gali atrodyti ir atrodo tamsiausias mėnuo. Kaip išvengti šios sausio mėnesio depresijos? Apie tai LNK žurnalistas kalbėjosi su Žmogaus studijų centro partneriu – psichologu Justinu Buroku...
-
Ekspertė pataria, kaip išmokti „sveikai“ pyktis1
Didysis santykių menas – ne nesipykti, o mokėti išsakyti savo nuomonę ir poziciją be ilgų kivirčų ar durų trankymo. ...
-
Paromis neužmieganti Rūta Survilaitė – atvirai apie nemigą: ir daiktai ima keisti formas22
„Taip atrodo nemiga. Labai prašau plačiai dalintis. Tai svarbu“, – savo feisbuko paskyroje neseniai rašė teisininkė, vertėja, poetė Rūta Survilaitė, savo mintimis besidalijanti ir tinklaraštyje „Margos p...
-
Panika ir panikos priepuoliai – ne tas pats: kaip atskirti ir sau padėti
Dažnai apimti panikos žmonės sutrinka ir nežino, ko girebtis. Kodėl kai kuriuos žmones staiga apima kūną ir protą paralyžiuojantis baimės ir nerimo jausmas? Ar įmanoma kontroliuoti savo elgesį, kai, rodos, širdis iššoks i&scar...
-
Po egle padėkite meilę ir pagarbą vienas kitam
Kalėdų laukimas įaudrina vaiko vaizduotę: vaikas mato naujausių žaislų reklamas, viskas atrodo spalvinga, nauja ir dėl to dar labiau geidžiama. Be to, ir darželyje arba mokykloje vaikai dalijasi įspūdžiais, ko paprašė Kalėdų Senelio ar t...
-
Per šventes slegia vienišumas? Atlikite šiuos paprastus žingsnius
Ne kiekvienas iš mūsų didžiausias metų šventes sutiks būryje draugų ar artimųjų. Tačiau ar iš tikrųjų tai yra blogai ir ar verta vaikytis socialinėje erdvėje piešiamo tobulų švenčių įvaizdžio? Kas svarbiau &...