Lietuvių išlaidos užsienyje – rekordinės

Lietuviai pastaraisiais metais kelionėms negailėjo nei laiko, nei pinigų – užsienyje išlaidos pasiekė rekordines aukštumas. Vien dviejų bankų duomenys atskleidžia, kad lietuvių kelionių išlaidos užsienyje viršijo pusę milijardo eurų. Pastebimas netikėtas pokytis ir pasirenkant kelionių kryptis – daugiau lėšų išleista brangiose šalyse, o pigesnėse išlaidos mažėjo.

Lietuvių aktyvumas oro uostuose buvo išties didelis – daug kas kėlė sparnus po kelis kartus per metus. Kai vieną kelionę keičia kita, visus įspūdžius iš svetur ne taip lengva ir prisiminti.

„Du kartus Ispanijoje, Vokietijoje. Šiaip jeigu randu laiko, keliauju“, – kalbėjo vyras.

„Pati įsimintiniausia su šeima, Kroatijoje buvome“, – sakė kitas vyras.

„Buvo viena kelionė  į Ameriką. Per rudens atostogas skridome, mokykloje nebuvo pamokų, tai atostogauti išvažiavome“, – pasakojo mergaitė.

Atostogoms netaupyta nei laiko, nei pinigų. Bankininkai šiemet fiksavo rekordines lietuvių turistų išlaidas užsienyje – per metus jos ūgtelėjo virš 5 procentų.

„Tiesiog užsienyje, manau, pigiau nei Palangoje. Vietoje Lietuvos renkasi užsienį, kur daugiau laisvės, nežinau, kaip įvardinti“, – kalbėjo moteris.

Anot banko „Citadele“, užsienyje išleisti 280 milijonų eurų. Pridėjus dar kito banko duomenis, suma kyla iki pusės milijardo.

„Lietuviai užsienyje išleido daugiau nei 230 milijonų eurų, o turint omenyje, kad metai dar nesibaigė, Kalėdų laikotarpis intensyvus kelionių prasme, ši suma, tikėtina, augs“, – sakė „Revolut“ komunikacijos vadovė Akvilė Adomaitytė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

 

 

„Žmonės keliauja du ir daugiau kartų per metus, keliauja su šeimomis, dažniau renkasi aukštesnės klasės viešbučius ir ilgesnes keliones“, – teigė „Tez Tour“ atstovė Inga Aukštuolytė.

Taupyti tikslo ir nebuvo. Bankininkai pastebi, kad lietuviai šiemet mažiau išlaidavo pigesnėse šalyse, tokiose kaip Lenkija ar Latvija. Tačiau daugiau pinigų paliko brangiose valstybėse – Vokietijoje, Norvegijoje, Jungtinėje Karalystėje.

„Kuo geriau žmonės vertina savo finansinę situaciją, tuo daugiau jie linkę išleisti kelionėms į brangias šalis ir mažiau pinigų skiria pigesnėms kryptims“, – aiškino ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.

Populiariausių brangių krypčių sąraše dominuoja Jungtinės Valstijos, Norvegija, Jungtinė Karalystė bei Jungtiniai Arabų Emyratai. 

„Ypač sparčiai auga išlaidos Jungtinėse Valstijose, taip pat daugiau nei 50 proc. padidėjo kelionių į Japoniją išlaidos“, – sakė A. Adomaitytė.

Egzotinės kryptys, tokios kaip Vietnamas, Tailandas ir Zanzibaras, taip pat tapo dažnesniu pasirinkimu.

Lietuviai kelionėse ne tik ilsėjosi, bet ir nemažai išleido skrydžių bilietams, viešbučiams bei apsipirkimui. Vienos kelionės biudžetas dažnai siekė apie tūkstantį eurų vienam asmeniui.

„Jeigu matuotume vieno atsiskaitymo sumą Vakarų Europoje, ji yra apie 20–30 eurų, o Jungtinėse Valstijose ar Šveicarijoje vienu atsiskaitymu paliekama net 50 eurų“, – komentavo A. Adomaitytė.

Artimiausiu metu keliautojų aktyvumas ir toliau augs. Žiemos sezonui numatyta trečdaliu daugiau skrydžių nei pernai, o skrydžių į Jungtinius Arabų Emyratus skaičius jau išaugo dvigubai.

„Labai noriu į Paryžių ir dar daug kur nebuvau“, – dalijosi savo svajonėmis viena keliautoja.

Išlaidos kelionėms veikiausiai ir toliau muš naujus rekordus, o kelionių brangimas taip pat nesustos.

„Didelio kainų augimo nematome, tačiau standartinis 5–7 proc. kelionių pabrangimas yra neišvengiamas“, – sakė „Novaturo“ grupės pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis.

Kelionės brangs, nes esą brangsta viešbučiai.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
PERKA DVARUS GRAIKIJOJE SU PLAUKYMO BASEINAIS......

nu

nu portretas
mums nesudaro problemu, uzsienyje, atsiskaityti grynais.

As

As portretas
Va nuo ko reikia didint mokesčius. Nuo to, kiek išleidžiama užsienyje :)
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių