Seimas svarstys GPM įstatymo pataisą, skatinančią buitinės technikos remontą

Seimas svarstys Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, skatinančias buitinės technikos, kompiuterių ir telefonų remontą. Ketvirtadienį parlamentarai po pateikimo pritarė siūlymui nustatyti, kad iš pajamų gali būti atimamos per mokestinį laikotarpį patirtos nuolatinio Lietuvos gyventojo išlaidos už buitinės, garso ar vaizdo technikos, asmeninio kompiuterio, mobiliojo ryšio telefono remonto, įskaitant išlaidas detalėms, paslaugas.

Už tai numatančias GPM įstatymo pataisas, kurias inicijavo Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Lukas Savickas, po pateikimo balsavo 44 Seimo nariai, 4 buvo prieš, 31 Seimo narys susilaikė. Gavęs Vyriausybės išvadas, projektas į plenarinius posėdžius sugrįš rudens sesijoje.

Pagal projektą, už elektronikos įrangos remonto darbus susigrąžinama GPM mokesčio dalis negalės viršyti 25 proc. apmokestinamųjų pajamų, o nurodytų išlaidų suma negalės viršyti 2 000 eurų.

Tikimasi, kad siūlomos naujos nuostatos skatins gyventojus ne įsigyti naujų gaminių, bet naudoti turimus, o gamintojai bus suinteresuoti kurti tvaresnį ir ilgaamžiškesnį produktą.

„Šiandieninėje visuomenėje noro taisyti smulkiąją elektroniką iš esmės nėra, nes daugeliui atrodo paprasčiau ir pigiau nusipirkti naują daiktą. Siekiant iš esmės keisti dabartinius gamybos ir vartojimo elgsenos modelius bei sumažinti naujų elektros ir elektroninių įrenginių gamybą taip užtikrinant taršos prevenciją, būtina imtis priemonių, skatinančių vartotoją taisyti turimą daiktą“, – sako įstatymo projekto autorius L. Savickas.

Siūloma, kad šio įstatymo nuostatos būtų taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2022, 2023 ir 2024 metų mokestinių laikotarpių pajamas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių