Lietuviškoms sultims veriasi arabų šalių rinka

  • Teksto dydis:

Lietuviškos vaisių ir daržovių sultys „Magnum“ nuo kitų metų pradžios bus parduodamos Omane ir, tikėtina, kitose Arabijos pusiasalio valstybėse.

Tai numatyta sutartyje, kurią, tarpininkaujant Omano Sultonato garbės konsulatui Lietuvoje, pasirašė sultis „Magnum“ gaminanti bendrovė „Straikas“ ir Omano prekybos organizacija, kuri rūpinsis sulčių pardavimu arabų šalyse.

Šis sandoris lietuviškų sulčių gamintojams 2015 metais turėtų generuoti apie 100 tūkstančių eurų pajamų, o pirmąją sulčių siuntą iš Lietuvos planuojama išgabenti dar iki šių metų pabaigos.

Pasak „Straiko“ komercijos direktoriaus Tomo Urbos, Omane galiojanti tvarka maisto produktų eksportuotojams neleidžia pasirašyti tiesioginių tiekimo sutarčių su, pavyzdžiui, prekybos centrais, nes visą į Omaną įvežamą maistą ir gėrimus nuperka organizacijos tarpininkės. Turėti patikimą partnerį Omane, T. Urbos nuomone, labai naudinga, nes lietuviškoms sultims „Magnum“ gali atsiverti ne tik Omano, bet ir kitų Arabijos pusiasalio šalių rinkos.

„Tarpininkaujančioji organizacija ieškos galimybių realizuoti mūsų sultis ne tik savo šalyje, bet ir kaimyninėse valstybėse. Potencialiai tai mums žada labai didelę rinką“, – sakė T. Urba.

Septyniose Arabijos pusiasalio valstybėse – Bahreine, Jemene, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Katare, Kuveite, Saudo Arabijoje ir Omane – gyvena 74 milijonai žmonių.

Sultys „Magnum“ gaminamos trejus metus. Jos jau eksportuojamos į Latviją, Estiją, Lenkiją, Rusiją, Suomiją, Daniją, Vokietiją, JAV ir Honkongą.

Be to, po kelių mėnesių bendrovė „Straikas“ su partneriais Omane planuoja pasirašyti dar vieną sutartį ir pradėti kūdikių maisto eksportą.

„Šių produktų kelias į Omaną bus šiek tiek ilgesnis, nes reikia suderinti daugiau dokumentų, gauti papildomų sertifikatų. Tačiau esu tikras, kad jau kitais metais Omaną pasieks pirmosios mūsų pagaminto kūdikių maisto „Marmaluzi“ siuntos“, – teigė T. Urba.

Jis pabrėžė, kad atverti naują rinką labai padėjo Omano Sultonato garbės konsulė Boleta Senkienė, šias pareigas einanti nuo 2014 metų pradžios.

„Ji su savo komanda suorganizavo susitikimus su partneriais, padėjo užmegzti reikiamus ryšius, aktyviai prisidėjo aiškinantis įvairius specifinius niuansus. Mano supratimu, tai puikus pavyzdys kaip turėtų veikti diplomatinė atstovybė. Be to, konsulatas bus tam tikras garantas abiem sutarties šalims“, – teigė T. Urba.

Vienas iš konkrečių Omano garbės konsulato žingsnių plėtojant ekonominius ir prekybinius ryšius tarp Lietuvos ir Omano – spalio viduryje Vilniuje organizuotas seminaras Lietuvos verslininkams. Jo metu Omano pareigūnai aiškino konkrečius aspektus, susijusius su lietuviškų maisto produktų eksportu į Omaną ir kitas arabų šalis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių